Zobrazeno: 20684

PROJEKT ŠABLONY 3

Prioritou školních let 2020 -2022 pro ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské nám. 2 je obnova a rozšíření IT vybavení. Získali jsme dotaci Šablony III ve výši 1 252 321,- Kč.

Projekt CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017853je realizován v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání MŠMT ČR.

Díky projektu základní škola zakoupila mobilní počítačovou učebnu. Co si pod tímto názvem představíte? Jedná se o sadu notebooků a pojízdný pracovní stůl s uzamykatelným prostorem pro jejich uložení a nabíjení. Součástí této učebny je integrovaný WiFi Access Point, prostřednictvím kterého se notebooky připojují do počítačové sítě k internetu. Žáci mají možnost využívat počítače v běžných vyučovacích hodinách, nejenom v informatice. Rozšiřuje se tím možnost práce s IT technikou. Do jedné vyučovací hodiny bude přizván odborník z DIGI centra Brno, který žákům i učitelům přiblíží možnosti programování v Minecraftu, code.org, Umíme matiku a programovat, Codecombat v rámci rozvoje datové gramotnosti.

Dětem z MŠ bylo v rámci tohoto projektu zakoupeno 10 notebooků. Učitelkám MŠ přiblížil odborník z DIGI centra Brno nové platformy pro práci s dětmi. Velmi přínosné se jeví využití domén code.org, umimematiku.cz, matika.in i další možnosti. Výukové programy jsou využívány v rámci výchovně - vzdělávací práce.

Projekt zahrnuje i personální šablony. V ZŠ díky projektu působí od prosince 2020 sociální pedagožka. Její pomoc oceňujeme zvláště v době distanční výuky, kdy zprostředkovává komunikaci mezi rodinami a školou. Plánujeme, že od září 2021 začne v mateřské škole pracovat chůva, která bude nejmenším dětem pomáhat při sebeobsluze, povede je k upevňování hygienických návyků, k sociálním dovednostem apod.

V případě, že pandemie Covid 19 dovolí, plánujeme na jaro 2021 realizaci projektových dnů v MŠ i ZŠ.

Projekt MAP II

Informace o projektu

Projekt poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou v jihomoravském kraji

Informace o projektu

PROJEKT PREVENCE ŠKOLNÍ NEÚSPĚŠNOSTI NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH VE MĚSTĚ BRNĚ

Webové stránky projektu

Projekt Ve škole po škole - Od kostěné jehly k šicímu stroji

Leták projektu v .pdf

ROVNÝ PŘÍSTUP K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ VE MĚSTĚ BRNĚ

vyhlášení zakázky malého rozsahu

Návrh, výroba, instalace na místě, včetně úprav terénu a dopadové plochy podle místních podmínek dětského hřiště a přírodní zahrady u mateřské školy Brno, Jihomoravské náměstí 4. Podmínkou je využití ploch, které zabírají dvě stávající pískoviště, certifikace herních prvků a kvalita jejich estetického provedení.

Materiál: dřevo v kombinaci s povrchovými úpravami zaručující dlouhodobou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Termín ukončení nabídek veřejné zakázky: 30. 5. 2019.

Způsob doručení: osobně

Kritéria výběru:

1) Certifikace herních prvků
2) Estetická hodnota použitých materiálů
3) Ucelený návrh rozmístění hetních prvků (plán)

Město Brno zvyšuje kvalitu vzdělávání v základních školách

To je název projektu, jehož realizátorem je Statutární město Brno a jehož partnerem je i naše škola. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a ze státního rozpočtu ČR.

Kompenzační pomůcky pro žáky se zdravotním postižením

Naší škole se podařilo získat podporu z rozvojového programu Kompenzační pomůcky pro žáky se zdravotním postižením v roce 2015. Můžeme tak zakoupit software pro slabozraké uživatele Zoom text ZV, sadu Loggico Piccolo a pro MŠ Klokanův kufr. Budeme rádi, když díky těmto pomůckám usnadníme inkluzi zdravotně postiženým žákům naší školy.

progeCAD logo

poslední mesíc květen 2021 příští mesíc