Ekobádání

Zobrazeno: 5132

Kategorie: projekty

Škola v Krkonoších 2019

V květnu 2019 opět vyrazíme do dobře známých míst na hřebenech Krkonoš, do rezortu Erlebachovy boudy ve Špindlerově Mlýně, a to v těchto termínech:

12. - 16. května 2019 žáci 1. - 5. ročníku

19. - 23. května 2019 žáci 6. - 8. ročníku.

Informace k pobytu (pro oba turnusy) v .pdf souboru


Škola v přírodě 2018

V dubnu 2018 navazujeme na úspěšný projekt z let 2014 až 2017, jež nesl název Ekobádání/Ekohrátky. Díky němu bylo umožněno našim žákům strávit každý rok několik dní v Krkonoších. Vzpomínky na tyto výpravy se trvale projevují v žákovských návrzích, jakým akcím by se škola mohla věnovat. Situace se chopil žákovský parlament a uspořádal sběr nezávazných přihlášek. Výsledek je takový, že na letošní školu v přírodě vyrazí

  ve dnech 9. - 13. dubna 2018 přihlášení žáci 5. - 8. ročníku

a ve dnech 16. - 20. dubna přihlášení žáci 1. - 4. ročníku.

Škola v přírodě se uskuteční v dobře známém prostředí resortu Erlebachovy boudy.

Informace k odjezdu autobusů s 5. - 8. roč.

Informace k odjezdu autobusů s 1. - 4. roč.

Pokyny k pobytu 5. - 8. roč.

Potvrzení o zdravotním stavu a bezinfekčnosti 5. - 8. roč.

Pokyny k pobytu 1. - 4. roč.

Potvrzení o zdravotním stavu a bezinfekčnosti 1. -4. roč.


EKOBÁDÁNÍ A EKOHRÁTKY

Už roku 2014 se ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí podařilo získat dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR pro děti z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Žáci 1. stupně tak měli možnost vyjet na ozdravný pobyt do Špindlerova Mlýna. Pro rok 2015 a 2016 jsme získali dotaci pro MŠ a 1. i 2. st. ZŠ, díky které děti z celé organizace mohou v době, kdy je topná sezóna, trávit čas ekobádáním a ekohrátkami na ozdravném pobytu v Krkonoších. Kromě toho na žáky čekají hodiny českého jazyka, matematiky a angličtiny, besedy a sportovní aktivity na čistém vzduchu v horách a plavání v bazénu. 


EKOBÁDÁNÍ 2016

Fotky a situační komentáře z průběhu Ekobádání 2016 v Krkonoších naleznete ve školní fotogalerii.

Pokyny před odjezdem - 1. stupeň                         Pokyny před odjezdem - 2. stupeň

Pokyny k pobytu v Krkonoších - 1. stupeň              Pokyny k pobytu v Krkonoších - 2. stupeň

Informace pro rodiče žáků ZŠ                                Závazná přihláška pro žáky ZŠ

Posudek o zdravotní způsobilosti

Potvrzení o bezinfekčnosti - 1. stupeň                    Potvrzení o bezinfekčnosti - 2. stupeň


Prosinec 2015 - Zasněžené Ekobádání

Po loňském úspěchu opakuje naše škola za podpory Státního fondu životního prostředí ČR projekt Ekobádání. Jedná se o ozdravný pobyt dětí v době topné sezóny na zdravém horském vzduchu s propojením poznávání přírody a školní výukou. V tomto školním roce se kromě prvního stupně do projektu zapojil i stupeň druhý. Ten vyjel do Špindlerova Mlýna na přelomu listopadu a prosince, pobyl v našich nejvyšších horách celým sedm dní a první stupeň, který starší žáky na stejném místě vystřídal, si pobyt prodloužil ještě o další tři dny. V tomto roce

byl projekt trošku jiný než v roce minulém. Důvodem bylo počasí, které dětem dovolilo to, co v současnosti v Brně je možné opravdu jen výjimečně – bobování, koulování, stavění sněhuláků a další typicky zimní kratochvíle. K tomu všemu ještě jako bonus příroda připravila romantické výhledy do zasněženého okolí. Bohatou fotogalerii naleznete na webových stránkách školy.


Ekobádání 2014 - Škola v Krkonoších – úryvek z deníku 1.ABC

Cesta do Krkonoš byla dlouhá, ale utekla nám. Z ohlasů dětí víme, že se jim v autobuse líbilo. Všem se také líbí jejich pokoje. Každá třída má své patro. Odpoledne jsme šli na výpravu kolem naší chaty a pak ještě na jednu - za Krakonošem.

V pondělí jsme se kromě matematiky a češtiny věnovali objevování okolí a naše putování mělo téma VODA. Našli jsme potůčky, rybníček a mlýnské kolo. Celý den jsme hráli na honěnou s mlhou, která klesala a stoupala, jak se jí chtělo. My jsme se ale nedali a za sluníčkem vyrazili k chatě Špindlerovce. Překročili jsme hranici do Polska a hned za ní jsme sluníčko našli. Uspořádali jsme mu i malý koncert. Písnička o pramínku se mu určitě líbila, takže nám přeje a vůbec nám tu není zima.

V úterý vstáváme do sluníčka. Děti spaly krásně celou noc a posílali domů "snovou poštu", určitě se vám o jejich dobrodružstvích zdálo. Nezapomeňte jim po návratu říct, že to funguje, budou mít velkou radost. Dnešním tématem byl sport a hry - pohybové i na stmelení kolektivu. I když nás ráno mlha opět trochu strašila, nakonec se stáhla do údolí a my si užili nádherný den na sluníčku. Prozkoumali jsme další kus okolí naší krásné chaty a cestou následovali statečného krejčíka, který se vydal za Krakonošem. Jako on jsme přelézali a překonávali překážky a nakonec jsme vyšplhali skoro až na vrchol kopce. Tam jsme si dali chleba s tvarohem a jak všem panečku chutnalo. Horský vzduch a sluníčko platí na malé školáčky stejně jako na princeznu Zubejdu.

Ve středu je všechna mlha pryč, vítr ji odfoukl a tak si užíváme sluníčka. Dopoledne ale pouze za oknem. Učíme se a připravujeme na odpolední výlet do Vrchlabí a Špindlerova Mlýna. Ve Vrchlabí jsme navštívili pracoviště KRNAP a také záchrannou stanici pro zvířata. Ve Špindlu jsme si zaplavali a protože to byl opravdu náročný den, v 8 hodin je ve všech pokojích ticho a tma. Děti posílají moc pozdravů a mají velikou radost, ze všech dopisů a pohledů, které dostávají. Paní učitelky děkují za pozdravy. Užili jsme si všichni další náročný, ale krásný den.

Zápisy z dalších dnů a bohatou obrazovou dokumentaci této i ostatních tříd naleznete ve fotogalerii na rajčeti.

 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc leden 2021 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Co nás čeká ...

Žádné události