Ekobádání

Zobrazeno: 5313

Kategorie: projekty

Škola v Krkonoších 2019

V květnu 2019 opět vyrazíme do dobře známých míst na hřebenech Krkonoš, do rezortu Erlebachovy boudy ve Špindlerově Mlýně, a to v těchto termínech:

12. - 16. května 2019 žáci 1. - 5. ročníku

19. - 23. května 2019 žáci 6. - 8. ročníku.

Informace k pobytu (pro oba turnusy) v .pdf souboru


Škola v přírodě 2018

V dubnu 2018 navazujeme na úspěšný projekt z let 2014 až 2017, jež nesl název Ekobádání/Ekohrátky. Díky němu bylo umožněno našim žákům strávit každý rok několik dní v Krkonoších. Vzpomínky na tyto výpravy se trvale projevují v žákovských návrzích, jakým akcím by se škola mohla věnovat. Situace se chopil žákovský parlament a uspořádal sběr nezávazných přihlášek. Výsledek je takový, že na letošní školu v přírodě vyrazí

  ve dnech 9. - 13. dubna 2018 přihlášení žáci 5. - 8. ročníku

a ve dnech 16. - 20. dubna přihlášení žáci 1. - 4. ročníku.

Škola v přírodě se uskuteční v dobře známém prostředí resortu Erlebachovy boudy.

Informace k odjezdu autobusů s 5. - 8. roč.

Informace k odjezdu autobusů s 1. - 4. roč.

Pokyny k pobytu 5. - 8. roč.

Potvrzení o zdravotním stavu a bezinfekčnosti 5. - 8. roč.

Pokyny k pobytu 1. - 4. roč.

Potvrzení o zdravotním stavu a bezinfekčnosti 1. -4. roč.


EKOBÁDÁNÍ A EKOHRÁTKY

Už roku 2014 se ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí podařilo získat dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR pro děti z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Žáci 1. stupně tak měli možnost vyjet na ozdravný pobyt do Špindlerova Mlýna. Pro rok 2015 a 2016 jsme získali dotaci pro MŠ a 1. i 2. st. ZŠ, díky které děti z celé organizace mohou v době, kdy je topná sezóna, trávit čas ekobádáním a ekohrátkami na ozdravném pobytu v Krkonoších. Kromě toho na žáky čekají hodiny českého jazyka, matematiky a angličtiny, besedy a sportovní aktivity na čistém vzduchu v horách a plavání v bazénu. 


EKOBÁDÁNÍ 2016

Fotky a situační komentáře z průběhu Ekobádání 2016 v Krkonoších naleznete ve školní fotogalerii.

Pokyny před odjezdem - 1. stupeň                         Pokyny před odjezdem - 2. stupeň

Pokyny k pobytu v Krkonoších - 1. stupeň              Pokyny k pobytu v Krkonoších - 2. stupeň

Informace pro rodiče žáků ZŠ                                Závazná přihláška pro žáky ZŠ

Posudek o zdravotní způsobilosti

Potvrzení o bezinfekčnosti - 1. stupeň                    Potvrzení o bezinfekčnosti - 2. stupeň


Prosinec 2015 - Zasněžené Ekobádání

Po loňském úspěchu opakuje naše škola za podpory Státního fondu životního prostředí ČR projekt Ekobádání. Jedná se o ozdravný pobyt dětí v době topné sezóny na zdravém horském vzduchu s propojením poznávání přírody a školní výukou. V tomto školním roce se kromě prvního stupně do projektu zapojil i stupeň druhý. Ten vyjel do Špindlerova Mlýna na přelomu listopadu a prosince, pobyl v našich nejvyšších horách celým sedm dní a první stupeň, který starší žáky na stejném místě vystřídal, si pobyt prodloužil ještě o další tři dny. V tomto roce

byl projekt trošku jiný než v roce minulém. Důvodem bylo počasí, které dětem dovolilo to, co v současnosti v Brně je možné opravdu jen výjimečně – bobování, koulování, stavění sněhuláků a další typicky zimní kratochvíle. K tomu všemu ještě jako bonus příroda připravila romantické výhledy do zasněženého okolí. Bohatou fotogalerii naleznete na webových stránkách školy.


Ekobádání 2014 - Škola v Krkonoších – úryvek z deníku 1.ABC

Cesta do Krkonoš byla dlouhá, ale utekla nám. Z ohlasů dětí víme, že se jim v autobuse líbilo. Všem se také líbí jejich pokoje. Každá třída má své patro. Odpoledne jsme šli na výpravu kolem naší chaty a pak ještě na jednu - za Krakonošem.

V pondělí jsme se kromě matematiky a češtiny věnovali objevování okolí a naše putování mělo téma VODA. Našli jsme potůčky, rybníček a mlýnské kolo. Celý den jsme hráli na honěnou s mlhou, která klesala a stoupala, jak se jí chtělo. My jsme se ale nedali a za sluníčkem vyrazili k chatě Špindlerovce. Překročili jsme hranici do Polska a hned za ní jsme sluníčko našli. Uspořádali jsme mu i malý koncert. Písnička o pramínku se mu určitě líbila, takže nám přeje a vůbec nám tu není zima.

V úterý vstáváme do sluníčka. Děti spaly krásně celou noc a posílali domů "snovou poštu", určitě se vám o jejich dobrodružstvích zdálo. Nezapomeňte jim po návratu říct, že to funguje, budou mít velkou radost. Dnešním tématem byl sport a hry - pohybové i na stmelení kolektivu. I když nás ráno mlha opět trochu strašila, nakonec se stáhla do údolí a my si užili nádherný den na sluníčku. Prozkoumali jsme další kus okolí naší krásné chaty a cestou následovali statečného krejčíka, který se vydal za Krakonošem. Jako on jsme přelézali a překonávali překážky a nakonec jsme vyšplhali skoro až na vrchol kopce. Tam jsme si dali chleba s tvarohem a jak všem panečku chutnalo. Horský vzduch a sluníčko platí na malé školáčky stejně jako na princeznu Zubejdu.

Ve středu je všechna mlha pryč, vítr ji odfoukl a tak si užíváme sluníčka. Dopoledne ale pouze za oknem. Učíme se a připravujeme na odpolední výlet do Vrchlabí a Špindlerova Mlýna. Ve Vrchlabí jsme navštívili pracoviště KRNAP a také záchrannou stanici pro zvířata. Ve Špindlu jsme si zaplavali a protože to byl opravdu náročný den, v 8 hodin je ve všech pokojích ticho a tma. Děti posílají moc pozdravů a mají velikou radost, ze všech dopisů a pohledů, které dostávají. Paní učitelky děkují za pozdravy. Užili jsme si všichni další náročný, ale krásný den.

Zápisy z dalších dnů a bohatou obrazovou dokumentaci této i ostatních tříd naleznete ve fotogalerii na rajčeti.

 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc duben 2021 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 13 1 2 3 4
week 14 5 6 7 8 9 10 11
week 15 12 13 14 15 16 17 18
week 16 19 20 21 22 23 24 25
week 17 26 27 28 29 30

Co nás čeká ...

Žádné události