Edison

Zobrazeno: 3129

Kategorie: projekty

AIESEC EDISON

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy jeden týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.


2016/2017

Letos jsme ve škole přivítali šestici studentů, a to Manuela z Mexika, Yasmine z Maroka, Otara z Gruzie, Yuniar z Indonésie, Mohhameda z Jordánska a Emelu z Bosny a Hercegoviny. U nás na škole jim říkáme edisoni. Každý z nich našel základnu v některé ze tříd II. stupně, kde jej postupně navštěvovali jednotlivé třídy na jedno- nebo dvouhodinový program, kdy jim edison představil svoji rodnou zemi. Uprostřed týdne vyrazili edisoni spolu s žáky 9. ročníku na hrad Pernštejn. O průběhu týdne se můžete dozvědět více ze školní fotogalerie a galerii MŠ, loučení s edisony je obrazově zaznamenáno zde.

 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc duben 2021 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 13 1 2 3 4
week 14 5 6 7 8 9 10 11
week 15 12 13 14 15 16 17 18
week 16 19 20 21 22 23 24 25
week 17 26 27 28 29 30

Co nás čeká ...

Žádné události