Kategorie: ZS

Turistický pochod v sobotu 3. října

V sobotu 3. října spolupořádáme turistický pochod pro rodiče s dětmi. Trasa dlouhá 10 km je naplánovaná do okolí Soběšic a Útěchova. Pro děti jsou připravené kontrolní stanoviště se zábavnými úkoly a malá odměna na závěr.

Podrobnosti najdete zde. Mapku pochodu můžete nastudovat zde.

BanalFatal u nás ve škole

Dne 22.10. navštívil třídu 5. C tým lektorů, který jezdí po školách v České republice, pořádá osvětový seminář s názvem „BanalFatal!“ a je zaměřený na prevenci úrazů páteře a míchy. Tento program organizuje Česká asociace paraplegiků ve spolupráci s pojišťovnou Kooperativa a získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Dvojice lektorů, z nichž jeden byl handicapovaný, vedla živou debatu, jejímž obsahem bylo sdílení informací o rizicích sportování v podobě úrazů páteře a míchy se žáky, a to zejména názornou formou (videi, vlastními zkušenostmi a příběhy). Žáci se seznámili s pojmy tetraplegie a paraplegie, dozvěděli se, jak se efektivně chránit před úrazem páteře, jak páteř a mícha fungují, proč mají úrazy míchy fatální následky a jak v takových případech poskytovat první pomoc.

Cílem lektorů bylo nejen žáky seznámit s danou problematikou, ale také v nich vyvolat sebereflexi vlastního rizikového chování. Program motivoval děti k tomu, aby si samy došly k potřebě přemýšlet o tom, jaká rizika při sportu můžou minimalizovat, jak důležité je být dobře připraven, zbytečně se nepředvádět a nepřeceňovat své síly například tím, že vyhledají odborné trenéry, budou používat ochranné pomůcky a věnovat pozornost terénu, kde sport probíhá.

Tento seminář se žákům velmi líbil a byl pro všechny velkým přínosem. Závěrem přikládám krátký příběh z programu BanalFatal!:

„Bylo to před dvěma lety. Šli jsme s kamarády do bazénu plavat a skákat, dělali jsme kraviny, skočil jsem a dopadl jsem hlavou na dno. Poranil jsem si míchu, musím se proto do konce života pohybovat na invalidním vozíku. Stal se ze mě kvadruplegik. Zpočátku po úrazu jsem nedokázal vůbec nic, hýbal jsem jen hlavou a byl jsem plně závislý na druhých. Teď už díky rehabilitaci a posilování postupně získávám dovednosti k co největší soběstačnosti. Rád bych všechny varoval, aby neblbnuli, a když se na něco necítí stoprocentně, raději do toho nešli.“

Upozornění pro strávníky

Oběd č. 1 je po provedené platbě (složenkou, trvalým příkazem, samostatným vkladem na účet Zařízení školního stravování u MONETY) automaticky přihlášen bez objednávání.

Každý strávník si může vybrat ze dvou druhů jídel podle jídelního lístku na měsíc dopředu. Objednává se telefonicky nebo mailem na následující den nejpozději do 14.00 hod. Přes www.strava.cz dva pracovní dny dopředu do 14.00 hod.

Strávníci jsou povinni si sami odhlašovat stravu:

1) telefonicky na čísle: 545 217 289 nejpozději do 14.00 hod. na následující den

2) přes www.strava.cz dva pracovní dny dopředu do 14.00 hod.

!! Upozorňujeme na povinnost nosit od 18. září roušky i ve třídách !!

Mohlo by vás zajímat

Vážení rodiče,

od tohoto školního roku zavádíme elektronickou žákovskou knížku a třídní knihu programu Bakaláři. Přihlašovací údaje odbdržíte prostřednictvím svých třídních učitelů. Po přihlášení do elektronického systému můžete sledovat prospěch žáka, omlouvat absence žáka a komunikovat s vyučujícími. Dozvíte se rovněž všechny důležité informace o dění ve třídě a ve škole.

Do elektronického systému se budete přihlašovat na webové adrese https://zsjihomoravske.bakalari.cz nebo přes odkaz Bakaláři na školních webových stránkách.

Také je možné si stáhnout aplikaci do mobilu.

Papírové žákovské knížky zůstanou souběžně s elektronickým systémem pouze v 1. třídách.

Věříme, že si nový způsob komunikace mezi školou a rodinou brzy všichni osvojíme a naučíme se jej efektivně a smysluplně využívat.

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLY

Opatření v době pandemie: od 1. září do odvolání bude provoz všech tříd mateřské školy od 6:15 do 16:00 hodin

Po dobu pandemie se děti budou scházet i rozcházet ve svých kmenových třídách,  ve kterých budou vyučovat pouze jejich učitelky.  Zamezí se tak míchání kolektivů. Na základě tohoto opatření nebude nutné uzavírat celou školku v případě, že bude v některé ze tříd  byla prokázána nákaza nebo nařízeno karanténní opatření

informace pro rodiče žáků 1. tříd