Kategorie: ZS

zápis dětí do 1. tříd

Zápis dětí na školní rok 2020/2021 proběhne 29. a 30. dubna 2020 denně od 14,00 h do 17,00 h. Náhradní termín po vzájemné domluvě.

Podrobnosti o zápisu ke stažení zde.

výsledky okresního kola matematické olympiády 5. tříd

Júlia Le Pernišová (5.B) - 5. místo

Nguyen Khac Ha (5.A) - 8. místo

Linda Havránková (5.A) - 10. místo

pozvánka na ples

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych vás pozvala na již  X. společenský ples naší školy. Ples se koná v pátek 6. března 2020 od 19 hodin v tělocvičnách školy, které se pro tuto příležitost promění v plesový sál s tanečním parketem, barem a prostorem pro posezení. Na výzdobě se podíleli žáci a žákyně 9. ročníku.

K tanci a poslechu vám zahraje skupina PROROCK2.

Ples bude zahájen polonézou, kterou zatančí žáci a žákyně 9. ročníku. Program večera dále oživí vystoupení našich žáků, taneční vystoupení skupiny Abanico, vystoupení žáků taneční školy.

Občerstvení zajištěno.

Součástí večera bude i slosování vstupenek. Aby byla nabídka cen co nejbohatší, oslovili jsme partnery školy, kteří přislíbili, podle svých možností, přispět. Protože i rodiče našich žáků považujeme za partnery, obracím se na Vás s otázkou, zda máte také zájem se do slosování zapojit a přispět tak k vydařenému večeru či prezentovat vaši firmu. V případě zájmu mne prosím kontaktujte.

Vstupenky si můžete zakoupit během února v kanceláři školy (tel. 545 321 600) a jejich cena je 200 Kč.

Na ples srdečně zvu Vás, Vaše přátele i širokou veřejnost. Ohlasy na ty minulé jsou skvělé a ti, kdo tu byli, se rádi vracejí. Doufám, že vás moje pozvání oslovilo a budeme mít možnost se na plese potkat.

Mgr. Olga Bauerová

Ředitelka

školA v přírodě na šumavě

Škola v přírodě letos proběhně ve čtyřech šestidenních turnusech během března a dubna v rekreačním středisku Olšina na břehu Lipenské přehrady. Chráněná krajinná oblast a Národní park Šumava bude pro žáky ideálním prostředím na poznávání flóry a fauny, trénink praktických dovedností pobytu a pohybu v přírodě a topografickou orientaci v terénu. Chystáme rovněž praktické úkoly z oblasti zdravovědy: zejména poskytování první pomoci a ve spolupráci s místním hasičským sborem ukázku vyproštění tonoucího z Lipna. Blízkost železniční tratě nám umožní navštívit některé atraktivní lokality národního parku, například Boubínský prales, Medvědí stezku nebo Schwarzenberský kanál.

Dokumenty ke stažen:1) přihláška 2) pokyny k platbě 3) posudek o zdravotní způsobilosti

Dopisy do USA

Žáci z 5.B poslali první dopisy kamarádům ze školy Cider Mill School v Connecticutu, USA. Děti se v dopisech představily a napsaly něco málo o své rodině a zálibách. Do obálky také přidali fotky naší školy a některých brněnských památek. V příštím dopise se chystáme přestavit blíže naši republiku a tradice. Teď se ale budeme těšit na odpověď z USA, snad se brzy dočkáme!

Soutěž mladý chemik

V pondělí 25. listopadu se žáci 9. tříd zúčastnili školního kola soutěže Mladý chemik. Více než padesátiprocentní úspěšnost dosáhlo celkem 10 žáků, z nichž tři první postupují do dalšího kola, které se bude konat na Střední průmyslové škole chemické Brno. Jsou to:

1. místo: Štenclová Veronika (9. B), 46 bodů

2. místo: Mitášová Markéta (9.A), 42,5 bodů

3. místo: Kubíčková Šárka (9.B), 40 bodů

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole soutěže

úspěch v krajském kole logické olympiády

Gratulujeme Petru Skřivánkovi z 5.B ke skvělému výsledku v krajském kole logické olympiády.

výsledky logické olympiády (v rámci školy)

kategorie A (3.-5. třídy) kategorie B (6.-9. třídy)
1. Skřivánek Petr 5.B 1. Štenclová Veronika 9.B
2. Havránková Linda 5.A 2. Zahrádková Adéla 8.B