Kategorie: ZS

Rozloučení se školním rokem a 9.A


Držitelé Ceny ředitelky 2018

David Fujcik (1.A) – za 1. místo v městském kole recitační soutěže a postup do krajského kola

Josef Novák (1.C) – za sportovní úspěchy (4 medailová umístění na atletickém mítinku v Jehnicích, 2. místo na florbalovém turnaji na ZŠ Tuháčkova, 2. místo na běhu Černou Horou)

David Střelec (1.C) – za úspěchy ve fotbale (mj. nejlepší hráč mužstva na turnaji O pohár města Hrotovice, 3. místo na Memoriálu Radima Hrouzka - turnaje přípravek SK Měnín)

Lukáš Střelec (2.A) – za úspěchy ve fotbale (mj. titul nejlepší brankářfotbalového Turnaje starosty MČ Brno-Slatina 2018)

Elena Fujciková (4.A) – za 1. místo v městském kole recitační soutěže a postup do krajského kola

Veronika Truparová (5.A) – za mimořádný sportovní úspěch (1. místo na MČR v ART-Dance)

Nela Sedláková (5.A) – za mimořádné sportovní úspěchy (1. místo ve společných skladbách na MČR v moderní gymnastice a dvě stříbrné a jednu bronzovou medaile z MČR jednotlivkyň)

Brzobohatá Lenka (6.A) – za sportovní úspěch (2. místo v 3. kole národního poháru karate)

Šebelová Kristýna (6.A) – za sportovní úspěch (1. místo v městském poháru města Kunštát v soutěži roztleskávaček)

Nikola Hoangová (7.B) – za reprezentaci školy v Poháru rozhlasu (ve skoku vysokém 1. místo v oblastním kole a 3. místo v okresním kole)

Daniel Svítil (8.A) za účast v krajském kole Logické olympiády (28. místo)

Daniel Podrazil (9.A) – za 2. místo v XIII. ročníku soutěže Voda štětcem i básní v kategorii Prostorová tvorba

Jan Havel (9.A) – za vynikající absolventskou práci na téma Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Kristýna Pichlerová (9.A) – za vynikající absolventskou práci na téma Stáří

Anna Vlachová (9.A) – za vynikající absolventskou práci na téma Krasobruslení v proměnách času


Beseda s elitním novinářem

V rámci Týdnů mediálního vzdělávání jsme v komunitním centru spolu se žáky 8. a 9. ročníku přivítali vzácnou návštěvu, na besedu za námi přijel šéfredaktor regionálního zpravodajství České televize pan Roman Ondrůj. Představil nám svoji profesi, nechal nás nahlédnout do světa televizního zpravodajství, dotkl se aktuálního dění ve světě a osvětlil pojmy, které se čím dál častěji objevují v éteru, např. fake news, sociální sítě, head down generace, objektivita. Připomněli jsme si, že sílu argumentu nenahradíme silou hlasu a že názor není automaticky pravdou. A mimo jiné jsme se dozvěděli, že po 150 „lajcích“ na internetu nás odborník zná lépe než vlastní rodiče.


Žákovský parlament v Praze

Za celoroční práci v rámci žákovského parlamentu byli jeho členové odměněni možností výletu do Prahy a účastí na předávání Ceny Ď ve Stavovském divadle. Pro žáky byla účast na předávání ceny Ď velkou motivací a zážitkem. Vždyť potkali na jednom místě tolik lidí, kteří nezištně pomáhají druhým. Kromě návštěvy slavnostního aktu žáci zažili také prohlídku Pražského hradu, katedrály sv. Víta, procházku po starých zámeckých schodech, lanovkou se vyvezli na Petřín a spoustu legrace si užili v zrcadlovém bludišti. Přes Karlův most se poté prošli ke Staroměstskému náměstí a na závěr ocenili návštěvu největšího hračkářství v Praze. Věříme, že tento prima výlet dodá žákům energii a chuť do další práce v parlamentu i v příštím školním roce.

Fotogalerie z cesty


Miř na správnou branku

Fotbaloví reprezentanti školní družiny se zúčastnili turnaje Miř na správnou branku, který se konal na hřišti ZŠ Kneslova 7. června. I přes silnou konkurenci v podobě týmů se staršími žáky se umístili na krásném 5. místě, cenu pro nejlepšího brankáře si odvezl Adam Kučera (2.A).

Fotogalerie z turnaje


Divadlo v cizím jazyce

Žákům 5. ročníku bylo v rámci zpestření náročného výběru druhého cizího jazyka, v němž budou vzděláváni na II. stupni, určeno divadelní představení v ruštině a němčině. Starší spolužáci jim předvedli, co se za jeden, dva, tři nebo čtyři roky už naučili. Vyjma efektních masek, mluveného slova, recitace klasika a zpěvu národní písně byla k vidění a poslechu také pohádka o Sněhurce.

Fotogalerie z programu


Jarní besídka školní družiny

Besídka nejen pro maminky, tentokrát pod názvem Jak šel čas, se opět vydařila. V prostorách velké tělocvičny se sešli rodiče, prarodiče, známí a učitelé dětí, aby zhlédli jejich vystoupení. Hudební a taneční revue začala pravěkými lidmi, pokračovala přes dobu egyptských faraonů, indiánů, středověkých princezen a rytířů, načež gradovala průmyslovou revoluci, 60. léty a budoucností. Rej tanců a kostýmů zřejmě všechny diváky uchvátil, jelikož výkony byly oceněny bouřlivým potleskem. Na závěr besídky si všechny děti zazpívaly společnou písničku.

Fotogalerie z besídky


Dopravní výchova

V pátek 25. 5. jeli žáci druhých tříd na dopravní hřiště ZŠ Pastviny. Ve škole si na výukovém programu vyzkoušeli svoje teoretické znalosti z dopravní výchovy a potom si je ověřovali při jízdě na kole a elektroautíčkách. Při nedodržování pravidel silničního provozu dělali dřepy. Pobyt na dopravním hřišti se všem líbil.

Fotogalerie z výuky


Můj první gól

Ve středu 23. 5. 2018 se žáci 1. a 2. tříd a děti z MŠ zúčastnili sportovního dopoledne s názvem Můj první gól, pořádaného fotbalovým klubem SK Slatina, z. s. na hřišti Tuřanka ve Slatině. V úvodu nás přivítal předseda sportovního klubu Ing. Václav Klajsner a předseda oddílu kopané Ing. Michal Nos. Na hřišti si děti užily 10 stanovišť, kde si vyzkoušely různé rychlostní soutěže včetně střelby míčem na branku. Celou akci doprovázela hudba DJ Ptáčka. Žáci měli k dispozici pitný režim a na jednotlivých stanovištích mohli získat drobnou odměnu. V závěru byli nejlepší účastníci odměněni medailí. Za skvělou organizaci celé akce děkují žáci i pedagogický sbor.

Fotogalerie z akce


Klíčování prvňáků

Dne 22. 5. 2018 žáci prvních ročníků navštívili Knihovnu Jiřího Mahena v Brně Slatině. Svou přítomností je poctil pan místostarosta Mgr. Petr Semrád. Každý žák dostal jednoduchou hádanku a předvedl své čtenářské dovednosti. Odměnou pro ně byl klíč, který otevírá cestu do světa čtenářů, čtenářská záložka a drobná sladkost.

Fotogalerie z klíčování


Jarní sběr papíru

Začátkem května proběhl sběr papíru a drobného elektroodpadu. O úspěchu akce hovoří nejlépe 6404,5 kg nasbíraného papíru. Nejpilnějšími třídami byly 7.B, 4.B a 2.B. Vítězní sedmáci během slavnostního setkání celé školy v tělocvičně za odměnu obdrželi finanční příspěvek na Den s třídním učitelem. Ze žáků pak nejvíce papíru donesli Justýna Elaginová (4.B), Adam Kučera (2.A) a Bruno Vondra (7.B). Výtěžek bude použit na sponzorování lvíčka zlatohlavého v brněnské zoo.


Barevné třídění

Ve čtvrtek 10. května jsme my školáci a učitelé z prvního stupně sledovali prohřešky proti životnímu prostředí a dolaďovali naše hodnoty k planetě Zemi. Náš projektový den se jmenoval Barevné třídění. Nabídli jsme konkrétní rady a recepty, jak hospodařit s odpadem. Vyrobili jsme modely a Roboťáky z obalů. Po cestě k ekodvoru jsme pochvalně okomentovali rozmístění kontejnerů ve Slatině.


Pomáháme zvířátkům

Školní zahradní amfiteátr byl svědkem návštěvy organizace Ptačí centrum – záchranná stanice. Zvířecí záchranáři s sebou přivezli různé druhy domácích, lesních i exotických zvířat a vysvětlili, jak jim v případě nouze nejlépe pomoci. Žáci mohli své nově nabyté znalosti zúročit v soutěži o různé ceny, pohladit si morčata nebo ježka, vyfotit se s orlem, zatančit si s kohoutem a na závěr vypustit uzdravené holubice zpět do přírody. My pro zvířátka ve škole na oplátku sbíráme suché pečivo, které si pracovníci stanice průběžně odvážejí.

Fotogalerie z programu


Druháci na Hasíkovi

Po dvou návštěvách hasičů ve třídách se druháci těšili na výpravu na stanici v Líšni. A věděli proč. Pan Střelec je provedl celou stanicí, ukázal techniku, přístroje, auta, nářadí… Proudem vody mířili na domeček a dokonce navštívili peklo. Spokojení a o něco chytřejší žáci se vyfotili na hasičském autě a společně obdivovali povolání, které je pro všechny tak důležité a prospěšné.


Okresní kolo poháru rozhlasu

Dne 9. 5. 2018 se konalo na hřišti VUT Pod Palackého vrchem okresní kolo Poháru rozhlasu, do kterého se kvalifikovalo družstvo mladších žákyň. Celkově se děvčata umístila na 5. místě, z individuálních výsledků vyčnívá 3. místo Nikoly Hoangové (7.B). Gratulujeme a děkujeme.


Výsledky našich žáků v Poháru rozhlasu

Ve dnech 2. a 3. května 2018 se na školním hřišti a v tělocvičně konalo obvodní kolo 50. ročníku Poháru rozhlasu. Naši žáci dosáhli několika předních umístění:

Nikola Hoangová (7.B) - 1. místo ve skoku vysokém v kategorii III (roč. 2005, 2006)

Petr Marek (6.B) - 1. místo ve skoku dalekém v kategorii III (roč. 2005, 2006)

Daniel Belko (9.A) - 2. místo v běhu na 60 m v kategorii IV (roč. 2002 - 2004)

Tomáš Hrůza (9.A) - 2. místo ve vrhu koulí v kategorii IV (roč. 2002 - 2004)

Ema Hrdová (6.B) - 3. místo ve skoku dalekém v kategorii III (roč. 2005, 2006)

štafeta chlapců - 3. místo v kategorii III (roč. 2005, 2006)

Filip Jaroš (8.A) - 3. místo ve skoku vysokém v kategorii IV (roč. 2002 - 2004)

štafeta chlapců - 3. místo v kategorii IV (roč. 2002 - 2004)

Děkujeme všem reprezentantům za účast a gratulujeme výše jmenovaným. Speciální poděkování patří pracovní četě složené ze žáků 8. a 9. ročníku, bez nichž by nebylo možné závody uspořádat.


Škola v Krkonoších

V dubnu jsme navázali na úspěšný projekt z let 2014 až 2017, který nesl název Ekobádání/Ekohrátky. Vzpomínky na tyto výpravy se trvale projevují v žákovských návrzích, do jakých akcí se má škola pouštět. Situace se chopil žákovský parlament, bleskově uspořádal sběr předběžných přihlášek a výsledek je takový, že se ve dvou týdenních turnusech vystřídali v dobře známém prostředí resortu sv. Františka ve Špindlerově Mlýně žáci 1. až 8. ročníku na škole v přírodě. Kromě vyučování běžných předmětů účastníci zažili výlety na blízké i vzdálené lokality, společné aktivity, bodovací soutěže, plavání v bazénu, návštěvu Špindlerova Mlýna apod. Krkonoše nám nabídly jinou svoji tvář, tvář přicházejícího jara, bublajících potůčků i bouřících peřejí, posledních sněhových radovánek a prvních hřejivých paprsků.


Mámo, táto, pojď si hrát

Ve školní družině se již stalo tradicí pozvat rodiče a jejich děti na jarní tvoření. Letos vychovatelky vybraly zdobení velikonočních vajíček šestkrát jinak. V každé herně si tak bylo možné zkusit různé techniky, s některými se děti již setkaly, jiné pro ně byly nové. V modré herně to byla technika decoupage, ve fialové patchworkové vajíčko, ve žluté kraslice batikovaná, v hnědé mramorovaná, v červené krajkou zdobená, v zelené drátovaná a vyplétaná. Všechny techniky se dětem líbily, rodiče jim s prací pomáhali, a tak si každý domů odnášel opravdu krásné výtvory.


Pizza den pro květiny

Na začátku letošního školního roku si žáci volili své zástupce do žákovského parlamentu a spolu s nimi i jejich plány a programy, které by chtěli ve škole zrealizovat. Mezi nejvíce podpořené nápady patřilo pečení pizzy a obnova květinové výzdoby ve škole. A proč to nespojit? Žákovský parlament tedy naplánoval „Pizza den pro květiny“. Cílem akce bylo prodejem pizzy vydělat na květinovou výzdobu do školy. Týdny dopředu žáci plánovali organizaci celé této velké akce - kde nakoupit nejlevnější suroviny, jak umíchat takové množství těsta a kolik pizzy vlastně zvládne hrstka žáků upéct? Žáci si při této akci natrénovali praktické dovednosti plánování, nakupování, práce ve školní kuchyňce, základy finanční gramotnosti, propagaci celé akce, ale také se učili na celém projektu spolupráci a komunikaci. Plnění jednotlivých úkolů jim pomáhal připomínat motivační terč. A výsledek? Po odečtení nákladů je výtěžek z akce téměř 4 tisíce korun. Nyní žáci plánují, jaké květiny nakoupí, kam je umístí, a kdo o ně bude pečovat. Ohlasy ostatních žáků na akci jsou pozitivní, na pizzu se stály fronty. Žákovský parlament se na své následné schůzce shodl, že je na sebe patřičně hrdý. Nejčastějším hodnocením akce byla známka 1, vždyť zvládli upéct kolem 450 porcí pizzy. Žáci školy by jich zvládli sníst určitě i více. Již teď se těšíme na další akce parlamentu.


Lázně–Lipová, svah Miroslav

Právě zde letos proběhl od 19. do 23. února tzv. lyžák. Zúčastnilo se jej 24 žáků 7. tříd. Každý den trávili na krásném svahu, kam je odvážel od penzionu skibus. V rámci klidového režimu navštívili také plavecký bazén. První den lyžování byli žáci rozděleni do tří družstev. Třetí družstvo se nejprve pomaloučku a polehoučku seznamovalo s lyžařskou výbavou a sněhem. V případě, že lyže jely jiným směrem, než dotyčný právě potřeboval, tak i se základy fyziky, včetně gravitace. Druhé družstvo si mezitím zdokonalovalo techniku lyžování a snažilo se dojet k cíli bez úrazu. Prvnímu družstvu stačilo jen pár sjezdů k tomu, aby mohlo svištět dolů z kopce jako o závod. Všichni žáci, a to i nelyžaři, zvládli na konci kurzu zdárně vyjet vlekem na start slalomového závodu a úspěšně projet všemi brankami. Děti byly nadšeny a spokojeny. Duch lyžování byl probuzen a nyní je na rodičích, zda jej budou i nadále podporovat.


Karneval

V krásně vyzdobené tělocvičně pořádala školní družina spolu se školkou karneval. Rej masek řídil kamarád Wiki s kamarády šmoulíky. Během veselého 120minutového programu plného hudby, dárků, tance a skvělé zábavy na děti čekalo také několik překvapení s jejich oblíbenými modrými hrdiny. Karneval měl dvě části: karnevalovou šmoulí show s Wikiho humorným animačním programem. O přestávce proběhlo focení s maskoty šmoulů. Ve druhé části karnevalu následovala bublinková šmoulí minidiskotéka. Děti tancovaly na chytlavé písničky. Animátoři vždy předtančili připravené taneční sestavy. Minidiskotéka byla prokládána zábavnými soutěžemi o ceny a zakončena volnou taneční částí. Celou atmosféru pěkně doplňovala jevištní dekorace a kostýmy šmoulí rodinky.


Všemi smysly

V měsíci březnu se žáci tříd 2. ročníku ve Fantázii postupně zúčastnili programu Vnímejte svět všemi smysly. Program byl zaměřený na důležitost pěti lidských smyslů a na způsoby ochrany každého z nich. Na modelových situacích si žáci dokonce vyzkoušeli život znevýhodněných lidí. Zážitkový program se žákům líbil a všichni odnesli spousta nových zážitků a znalostí.


Lednové volby

Dne 24. ledna ve škole proběhly volby s názvem „Co si koupíme z výtěžku z vánočního jarmarku, jak a čím si vybavíme školu?“ Ve volební komisi bylo 10 členů žákovského parlamentu. Jednotlivé třídy dle rozpisu přicházely do volební místnosti a žáci, kteří u sebe měli žákovskou knížku jako průkaz totožnosti, dávali své hlasy do volební urny. Voleb se zúčastnilo 361 žáků. Žáci mohli vybírat ze 13 nápadů, které si předtím jednotlivé třídy odhlasovaly. Nejvíce hlasů získal vzdušný hokej a sada sedacích pytlů, o něco méně pak molitanové kostky a koberec „Člověče, nezlob se“, pingpongový stůl, set pálek s míčky a stolní fotbal.


Mladý motorista

Pro výuku dopravní výchovy využíváme mimo jiné programy Městské policie Brno. Naši osmáci letos poprvé absolvovali jeden z této nabídky, a to lekci Mladý motorista. Program byl určen především zájemcům o získání řidičského oprávnění na malý motocykl. V areálu dopravního hřiště Riviéra tak byli žáci seznámeni s požadavky pro jeho vydání, dále s rizikovými momenty při začátku řidičské „kariéry“, se správným chováním na silnici a s poskytováním pomoci v případě dopravní nehody. Výklad byl prokládán videi s reálnými situacemi v provozu.


Sportovní týden v ŠD – opičí dráha

Sportovních aktivit a pohybu není nikdy dost, a proto jsme se ve školní družině věnovali v tělocvičně opičí dráze. Žáci vybíhali ze startu po trase, na které plnili na stanovištích určité úkoly (běh, průlez pod kozou, kotoul, přeručkování žebřin, sjezd po skluzavce, slalom mezi kuželkami, skoky do kruhů, hod míče do brány, překonávání překážek atp.) Tuto hru mají všichni moc rádi a vždy si jí užívají. Rychlý běh, obratnost, postřeh, uchopování předmětů, hod na cíl, reakce na signál, pohotový start, soutěživost, to vše se žáci při této hře učí. Vychovatelky měřily čas, fotily a po vyhlášení nejlepších, rozdávaly diplomy a nálepky.


Výsledky školního kola zeměpisné olympiády

Ve dnech 15. - 19. ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády Žáci řešili různé otázky jak z oblasti fyzické geografie, humánní geografie, tak i regionální geografie. Zapojily se všechny třídy naší školy a je třeba říci, že žáci se snažili přistupovat k otázkám zodpovědně a věnovat jim maximum možného času.

Nejlepšími řešiteli jsou:

Kat. 6. roč Kat. 7. roč. Kat. 8. roč. Kat. 9. roč.
1. Nejedlý Matěj 1. Poláchová Suzana 1. Svítil Dan 1. Matoušek Filip
2. Jedličková Lucie 2. Plšková Lucie 2. Jaroš Filip 2. Falátová Michaela
3. Halamíčková Nikola 3. Naprelac Ajla 3. Zábrš Ondřej 3. Lošťák P., Khan J.

Výsledky školního kola biologické olympiády


Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyku

Školní kolo konverzační soutěže v ANJ proběhlo v pondělí 8. ledna (kategorie II.A - 8. a 9. ročník) a v úterý 9. ledna (kategorie I.A - 6. a 7. ročník). Soutěž hodnotily vyučující ANJ PaedDr. Hlaváčová, Mgr. Vlčková a Mgr. Sedláková, které byly velmi spokojené s letošní úrovní soutěžících. Letošními vítězi se stali: Jakub Khan z 9.A, který získal 42 ze 43 bodů a postupuje do okresního kola. Na těsném druhém místě skončila se 41 body Veronika Brzobohatá z 8.A a na třetím Michaela Šebestová z 8.A se 39 body. V kategorii mladších žáků zvítězila Martina Prokšová ze 7.A s 33,5 body z 40 možných, čímž si zajistila postup do dalšího kola, druhé místo obsadil Sedrik Šenk z 6.A (27 bodů) a třetí byla Lucie Plšková ze 7.A (23 bodů)

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem účastníkům a přejeme i do dalšího studia angličtina hodně zdaru.


Vánoční dílny, besídka a jarmark

Na Vánoce jsme se tradičně naladili Vánočními dílnami, besídkou a jarmarkem. Nejprve se v každé z celkem 27 dílen sešli žáci napříč všemi ročníky. Společně si vyzkoušeli nejen výrobu originálních vánočních dekorací, ale v rámci výuky finanční gramotnosti se seznámili také s tím, co všechno s sebou výroba a prodej obnáší. Společně s vedoucím dílny propočítali veškeré náklady na výrobu a dohodli se na ceně, za kterou daný výrobek prodají, aby dílna došla k zisku. Dva dny nato každá třída vlastní výrobky prezentovala na jarmarku v tělocvičně školy, kde si je přímo od žáků mohli zakoupit rodiče a přátelé školy. Žáci 9. ročníku zajistili provoz bufetu. Jarmarku předcházela besídka jednotlivých oddělení školní družiny. O použití výtěžku z prodaných výrobků rozhodne Žákovský parlament.

 

 


Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se v komunitním centru uskutečnilo tradiční adventní setkání vítězů třídních kol recitační soutěže. Před zraky rodičů, učitelů a kamarádů se v pěti kategoriích předvedlo celkem 39 recitátorů. Přestávky mezi jednotlivými bloky vyplnila hudební vystoupení žákyň Veroniky Štenclové (VII.B), Kláry Kalvodové (VI.A), Marie Kypré (VI.A), Šarloty Sedláčkové (IX.A) a Šárky Kubíčkové (VII.B).

Výsledková listina vypadá následovně:

 1. kategorie (1. roč.)

 2. kat. (2. a 3. roč.)  3. kat. (4. a 5. roč.)  4. kat.(6. a 7. roč.)  5. kat. (8. a 9. roč.)

1. David Fujcik (I.A)

1. Linda Havránková (III.A) 1. Elena Fujciková (IV.A) 1. Markéta Mitášová (VII.A) 1. Šarlota Sedláčková (IX.A)

2. Zuzana Havránková (I.A)

2. Mikuláš Pešl (II.B) 2. Jakub Šrenk (IV.B) 2. Kateřina Svobodová (VI.A) 2. Barbora Neužilová (VIII.A)

3. David Střelec (I.C)

3. Lukáš Střelec (II.A) 3. Jan Mráček (V.B) 3. Martina Polická (VII.B) 3. Ondřej Zábrš (VIII.A)

Výlet školní družiny „KOUZLO ADVENTU“ 6. 12. 2017

Předvánoční čas si děti a vychovatelky zpříjemnily výletem na zámek v Náměšti na Hané, kde na všechny čekal speciální program nazvaný Kouzlo adventu. Během prohlídky krásně vyzdobených pokojů s vánoční tématikou se děti dozvěděly vše o předvánočním čase, vánočních zvycích a tradicích na Hané v rámci kostýmované hrané prohlídky. Pohádka „O LÍNÉM HONZOVI „se všem moc líbila. Také byla připravena tvořivá dílna, kde si každý ozdobil svojí vánoční baňku. Vánoční atmosféru dokreslil zámecký jarmark s mnoha vánočními drobnostmi. Výstava keramiky se také všem moc líbila.


Den s třídní učitelkou ve VIDA! science centre

V úterý 5. 12. měli žáci II.B Den s třídním učitelem. Za vítězství v podzimním sběru papíru navštívili zábavní vědecký park VIDA! science centrum, kde si mohli vyzkoušet, jaké je to být moderátorem počasí, jakou mají sílu, jak vytáhnout ježka z klece, jakou mají tepovou frekvenci a spoustu dalších pokusů. Největší ohlas měl hudební labyrint. V Divadle vědy si užili představení plné zábavných pokusů na téma kolo. V prvním patře zhlédli hravou výstavu mechanických loutek a strojků s názvem Cirkus Mechanikus. Domů odcházeli spokojeni a nadšení, určitě by tam ještě vydrželi.


Výsledky školního kola olympiády z českého jazyka


Výsledky školního kola dějepisné olympiády (9. ročník)


Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky

V říjnu se žáci druhého stupně ocitli, spolu s průvodci z Planety Země 3000, v největší jihoamerické zemi. Cesta to byla dobrodružná, plná překvapení, tajemství a objevů. Po návštěvě města Rio de Janeiro jsme se přemístili do nitra Amazonského pralesa. Pomocí názorné animace jsme měli možnost potkat jednotlivé zástupce místní přebohaté fauny a flory. Žáky zaujala nejvíce anakonda velká a za radostného výskání sledovali její boj s naším průvodcem na plátně. Džungle je doslova pohltila, a tak není divu, že si je získal i místní indiánský šaman, ačkoliv se pohyboval pomalován a nedostatečně oděn. Brazílie celkově udělala na žáky dojem a už teď se těší na další dobrodružství, příště v Myanmaru.


Výsledky soutěže Mladý chemik (9. ročník)


Supervolební čtvrtek

Žáci školy si ve čtvrtek 19. 10. 2017 vyzkoušeli to, co čekalo jejich dospělé příbuzné následující pátek a sobotu, tedy volby. Pravidelně spojujeme opravdové volby s termínem projektového dne Volby - občanská odpovědnost z cyklu Smysluplná škola, v němž si žáci mj. projdou skutečnou procedurou volebního aktu - prokázáním totožnosti před volební komisí (složenou ze žáků 9. ročníku), úpravou hlasovacího lístku a vhozením do urny. Pro letošek na ně čekala dvě rozhodnutí, za prvé zvolit z poslanců nového Žákovského parlamentu na základě jejich programu a kampaně předsedy dvou výborů a za druhé vybrat, které zvířátko škola adoptuje a přispěje na něj brněnské ZOO výtěžkem ze sběru papíru.

Výsledky volby předsedy Výboru pro volný čas

Výsledky volby předsedy Organizačního výboru

Výsledky volby zvířátka k adopci

Fotogalerie z voleb a projektového dne


Výsledky logické olympiády v kategorii B (6.- 9. ročník)

Výborného výsledku v letošním ročníku Logické olympiády dosáhl Daniel Svítil z VIII.A. Ze všech 2983 soutěžících v Jihomoravském kraji obsadil skvělé 49. místo a postoupil spolu s 60 nejlepšími řešiteli do krajského finále. To ho čeká již brzy, 3.11.2017 v Univerzitním kampusu Bohunice. S ostatními semifinalisty se utká o postup do pražského celorepublikového finále. Danovi gratulujeme a držíme palce při řešení dalších logických úloh.

Kompletní výsledková listina kategorie B (6. - 9. roč.)


Výsledky přírodovědného klokana (6. - 9. roč.)


Výsledky podzimního sběru papíru ve dnech 11. a 12. října 2017


Výsledky logické olympiády v kategorii A (2. - 5. ročník)


Soutěž v PŘESKOKu PŘES ŠVIHADLO dne 5. října

Jako každý rok, tak i letos se všechny děti školní družiny sešly v tělocvičně, aby změřily své síly ve dvou disciplínách přeskoku přes švihadlo. Každé oddělení pilně trénovalo ve svých družinách. Výkony některých dětí byly obdivuhodné, nejlepší si odnesly diplomy, na všechny pak v herně čekala odměna.

Fotogalerie ze soutěže


DRAKIÁDA ŠKOLNÍ DRUŽINY

Vítr fičí ze strniště a máme tu zase podzim. Děti školní družiny se vydaly 27. září se svými draky na školní hřiště. Draci koupení i vlastnoručně vyrobení, různých velikostí a tvarů se rozletěli po obloze. Všem se podařilo dostat draka do vzduchu. Pomáhali nejen rodiče a vychovatelky, ale i starší spolužáci.

Fotogalerie z drakiády


Pasování prvňáčků na čtenáře – návštěva Knihovny J. Mahena

V úterý 26. září navštívili všichni prvňáčci Knihovnu J. Mahena ve Slatině, kde byli místostarostou Mgr. Petrem Semrádem pasováni na čtenáře. Poté co slavnostně pronesli slib, jim pan místostarosta předal odznak čtenáře, záložku do knihy a drobnou sladkost a dále každému popřál, aby se z nich stali dobří čtenáři. Dětem se v knihovně líbilo a všechny se těší, až se naučí číst, aby si mohli půjčit nějakou pěknou knížku.

Fotogalerie z návštěvy knihovny


Branný den

V úterý 12. září opustili na jedno dopoledne žáci 1. – 4. ročníku své třídy a vyměnili je za pobyt na školním hřišti, na kterém zástupci Muzea civilní obrany připravili Branný den. Na žáky čekalo pět stanovišť, které se tematicky věnovaly různým kapitolám branné výchovy, tedy předmětu, který někteří ze čtenářů zřejmě pamatují ze svých školních let. V našem případě se jednotliví lektoři věnovali žákům na stanovištích Chemická ochrana, Zdravověda, Příprava občanů k obraně státu, Evakuace a Střelnice. Vždy po úvodních teoretických informacích si účastníci mohli vyzkoušet některé činnosti prakticky. K vidění tedy bylo poskytování první pomoci včetně masáže srdce na figuríně, balení evakuačního zavazadla, zkouška ochranných masek a obleku, transport zraněného v nafukovacích nosítkách a manipulace s kuličkovými zbraněmi. Ve středu 13. září zažili stejný program také žáci 5. – 9. ročníku. Věříme, že naši žáci díky tomuto dnu budou umět (a nebudou se bát) použít nabyté znalosti a dovednosti, pokud se někdy ocitnou v reálné životní situaci, kdy bude ohrožen majetek, zdraví, či život vlastní nebo někoho dalšího.

Fotogalerie z branného dne pro 1. - 4. ročník

Fotogalerie z branného dne pro 5. - 9. ročník


Festival vědy

V pátek 8. září 2017 se sešlo několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí. Odhodili masky vážených vědců a s malými i velkými návštěvníky zahájili hravý Festival vědy. Z naší školy se ho zúčastnili žáci VI.A a VI.B. Místem konání byl areál Dopravního hřiště Riviéra Brno. Vše bylo nesmírně zajímavé. Nejvíce nás zaujalo představení robota YuMi, který podával dokonce i lízátka, mohli jsme si vyrobit vlastní magnetickou plastelínu, zastřílet si z laserové pistole, nahlédnout za oponu farmaceutického řemesla, či zhlédnout věštění z rentgenových snímků. Festival se žákům i vyučujícím moc líbil a odnesli si z něj mnoho zajímavých poznatků.

Fotogalerie z festivalu vědy


Adaptační program tříd 4. ročníku

Dne 6. 9. 2017 proběhl adaptační program pro žáky obou tříd 4. ročníku s cílem podpořit kohezi nově vzniklých třídních kolektivů. Žáci třídy IV.A vyrazili spolu se svojí třídní učitelkou Mgr. Kateřinou Šafaříkovou a školní psycholožkou Mgr. Lucií Rovenskou na výlet do Maloměřic a Obřan. Žáci IV.B navštívili se svojí třídní učitelkou Mgr. Lenkou Máčkovou a asistentem pedagoga Mgr. Pavlem Reschem Mariánské údolí v Líšni. Cílem obou skupin bylo podpořit žáky ve vzájemném poznávání a utváření vztahů v jednotlivých třídách. Tomu sloužily také hry na podporu spolupráce a komunikace mezi žáky. Žáci společně strávený den hodnotili velmi pozitivně. Ve zprávách, které žáci psali den po absolvování adaptačního programu, oceňovali zejména možnost lépe poznat další spolužáky a získat tak nové přátele. Spokojené úsměvy dětí na fotografiích pořízených během adaptačních programů hovoří za vše. Přejeme novým třídám spoustu dalších příjemných společných zážitků a hodně dobrých kamarádů.

Fotogalerie z adaptačního programu IV.A


Slavnostní zahájení školního roku

Tak nám ten další školní rok začal! Jeho úvod obstaralo slavnostní shromáždění žáků, rodičů a učitelů v tělocvičně školy. Nejprve se sešli ti, pro které byl tento den úplně prvním v roli žáků, tedy naši prváci. Po přivítání panem místostarostou a paní ředitelkou zhlédli umění svých starších spolužáků v podobě vystoupení tanečního a gymnastického kroužku. Poté se už připojili ke svým třídním učitelkám a zamířili do tříd. V 9 hodin se v tělocvičně přivítali mezi sebou také žáci 2. až 9. ročníku.

Fotogalerie ze zahájení


SEZNAMY POMŮCEK PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

2. ročník 4. ročník 6. ročník 8. ročník
3. ročník 5. ročník 7. ročník 9. ročník
 


Rozdělení žáků 1. ročníku 

Rozdělení žáků v nově vytvořených 4. třídách


Archiv ZŠ 2016/2017

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc srpen 2018 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Co nás čeká ...

Žádné události