Kategorie: ZS

Výsledky podzimního sběru papíru ve dnech 11. a 12. října 2017

Výsledky logické olympiády v kategorii A (2. - 5. ročník)

Soutěž v PŘESKOKu PŘES ŠVIHADLO dne 5. října

Jako každý rok, tak i letos se všechny děti školní družiny sešly v tělocvičně, aby změřily své síly ve dvou disciplínách přeskoku přes švihadlo. Každé oddělení pilně trénovalo ve svých družinách. Výkony některých dětí byly obdivuhodné, nejlepší si odnesly diplomy, na všechny pak v herně čekala odměna.

Fotogalerie ze soutěže

DRAKIÁDA ŠKOLNÍ DRUŽINY

Vítr fičí ze strniště a máme tu zase podzim. Děti školní družiny se vydaly 27. září se svými draky na školní hřiště. Draci koupení i vlastnoručně vyrobení, různých velikostí a tvarů se rozletěli po obloze. Všem se podařilo dostat draka do vzduchu. Pomáhali nejen rodiče a vychovatelky, ale i starší spolužáci.

Fotogalerie z drakiády

Pasování prvňáčků na čtenáře – návštěva Knihovny J. Mahena

V úterý 26. září navštívili všichni prvňáčci Knihovnu J. Mahena ve Slatině, kde byli místostarostou Mgr. Petrem Semrádem pasováni na čtenáře. Poté co slavnostně pronesli slib, jim pan místostarosta předal odznak čtenáře, záložku do knihy a drobnou sladkost a dále každému popřál, aby se z nich stali dobří čtenáři. Dětem se v knihovně líbilo a všechny se těší, až se naučí číst, aby si mohli půjčit nějakou pěknou knížku.

Fotogalerie z návštěvy knihovny

Branný den

V úterý 12. září opustili na jedno dopoledne žáci 1. – 4. ročníku své třídy a vyměnili je za pobyt na školním hřišti, na kterém zástupci Muzea civilní obrany připravili Branný den. Na žáky čekalo pět stanovišť, které se tematicky věnovaly různým kapitolám branné výchovy, tedy předmětu, který někteří ze čtenářů zřejmě pamatují ze svých školních let. V našem případě se jednotliví lektoři věnovali žákům na stanovištích Chemická ochrana, Zdravověda, Příprava občanů k obraně státu, Evakuace a Střelnice. Vždy po úvodních teoretických informacích si účastníci mohli vyzkoušet některé činnosti prakticky. K vidění tedy bylo poskytování první pomoci včetně masáže srdce na figuríně, balení evakuačního zavazadla, zkouška ochranných masek a obleku, transport zraněného v nafukovacích nosítkách a manipulace s kuličkovými zbraněmi. Ve středu 13. září zažili stejný program také žáci 5. – 9. ročníku. Věříme, že naši žáci díky tomuto dnu budou umět (a nebudou se bát) použít nabyté znalosti a dovednosti, pokud se někdy ocitnou v reálné životní situaci, kdy bude ohrožen majetek, zdraví, či život vlastní nebo někoho dalšího.

Fotogalerie z branného dne pro 1. - 4. ročník

Fotogalerie z branného dne pro 5. - 9. ročník

Festival vědy

V pátek 8. září 2017 se sešlo několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí. Odhodili masky vážených vědců a s malými i velkými návštěvníky zahájili hravý Festival vědy. Z naší školy se ho zúčastnili žáci VI.A a VI.B. Místem konání byl areál Dopravního hřiště Riviéra Brno. Vše bylo nesmírně zajímavé. Nejvíce nás zaujalo představení robota YuMi, který podával dokonce i lízátka, mohli jsme si vyrobit vlastní magnetickou plastelínu, zastřílet si z laserové pistole, nahlédnout za oponu farmaceutického řemesla, či zhlédnout věštění z rentgenových snímků. Festival se žákům i vyučujícím moc líbil a odnesli si z něj mnoho zajímavých poznatků.

Fotogalerie z festivalu vědy

Adaptační program tříd 4. ročníku

Dne 6. 9. 2017 proběhl adaptační program pro žáky obou tříd 4. ročníku s cílem podpořit kohezi nově vzniklých třídních kolektivů. Žáci třídy IV.A vyrazili spolu se svojí třídní učitelkou Mgr. Kateřinou Šafaříkovou a školní psycholožkou Mgr. Lucií Rovenskou na výlet do Maloměřic a Obřan. Žáci IV.B navštívili se svojí třídní učitelkou Mgr. Lenkou Máčkovou a asistentem pedagoga Mgr. Pavlem Reschem Mariánské údolí v Líšni. Cílem obou skupin bylo podpořit žáky ve vzájemném poznávání a utváření vztahů v jednotlivých třídách. Tomu sloužily také hry na podporu spolupráce a komunikace mezi žáky. Žáci společně strávený den hodnotili velmi pozitivně. Ve zprávách, které žáci psali den po absolvování adaptačního programu, oceňovali zejména možnost lépe poznat další spolužáky a získat tak nové přátele. Spokojené úsměvy dětí na fotografiích pořízených během adaptačních programů hovoří za vše. Přejeme novým třídám spoustu dalších příjemných společných zážitků a hodně dobrých kamarádů.

Fotogalerie z adaptačního programu IV.A

Slavnostní zahájení školního roku

Tak nám ten další školní rok začal! Jeho úvod obstaralo slavnostní shromáždění žáků, rodičů a učitelů v tělocvičně školy. Nejprve se sešli ti, pro které byl tento den úplně prvním v roli žáků, tedy naši prváci. Po přivítání panem místostarostou a paní ředitelkou zhlédli umění svých starších spolužáků v podobě vystoupení tanečního a gymnastického kroužku. Poté se už připojili ke svým třídním učitelkám a zamířili do tříd. V 9 hodin se v tělocvičně přivítali mezi sebou také žáci 2. až 9. ročníku.

Fotogalerie ze zahájení

SEZNAMY POMŮCEK PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018