Kategorie: ZS

 

Laureáti Ceny ředitelky 2016/2017

Linda Havránková – žákyně 2.A – za 2. místo v republikovém finále vědecké soutěže SCIENCE GAMES  pořádané AV ČR

Zoran Žabčík – žák 9.A – za vynikající absolventskou práci s tématem "Kočky" a zodpovědný přístup k jejímu zpracování na základě vlastního pozorování

Lenka Bruzlová – asistentka pedagoga – za odpovědný, vstřícný a profesionální přístup ke svěřenému žákovi

Elena Fujciková – žákyně 3.C – za 1. místo ve školním kole recitační soutěže, 1. místo v městském kole recitační soutěže, 3. místo v okresním kole klavírní soutěže, účast na MS Evropy v tanci

Lukáš Sobotka – žák 3.C – za účast na regionálním finále soutěže Science Games v Třebíči

Katarína Svobodová – žákyně 5.A – za 1. místo v krajské soutěži mažoretek

Kristýna Šebelová – žákyně 5.A – za 1. místo v krajské soutěži mažoretek

Ajdin Naprelac – žák 5.A – za 1. místo v krajské soutěži ve fotbale juniorů a ocenění za nejlepšího střelce

Lenka Brzobohatá – žákyně 5.A – za získání národního poháru v tradičním karate

Radim Boček – žák 1.B – za úspěchy v bikrosu(8. místo v UEC EUROPEAN CUP ROUND 6, 1. místo na JUNIOR CUP 2017, 2. místo v 1. závodě Českomoravského poháru v BMX , 2. místo na 3. Českomoravském poháru Brno)

Jakub Vizina – žák 9.A – za aktivitu ve spolku BřeFra  a za titul Nejlepší brankář florbalové regionální ligy "Mezi městy" za rok 2016/2017

Klára Hrbáčková – žákyně 9.A – za aktivitu a vynikající ztvárnění hlavních rolí v divadelních hrách spolku BřeFra.

Adéla Jobová – žákyně 2. A - za 6. místo v mezinárodní evropské taneční soutěži - v HIP HOPU

Ondřej Zábrš – žák 7.B – za 1. místo v běhu na 1000 m v oblastním kole Poháru rozhlasu, za 1. místo v soutěži TFA (hasiči)

Filip Jaroš – žák 7.B – za 1. místo v běhu na 60 m a za 3. místo ve skoku vysokém v oblastním kole Poháru rozhlasu, za účast na mistrovství republiky ve florbale

Nguyen Khac Ha (Honzík) - žák 2. A- za 1. místo v soutěži fotbalových přípravek Jihomoravského kraje

Tomáš Kocí - student gymnázia Vídeňská – za aktivitu ve spolku BřeFra

Lukáš Bobek – žák 9.A– za aktivitu ve spolku BřeFra

Petr Povolný – žák 9.A - za aktivitu ve spolku BřeFra

Nela Sedláková – žákyně 4. A– za úspěchy v moderní gymnastice a obhájení titulu mistryně republiky ve společných skladbách

Jakub Pravda – žák 9.A – za vynikající absolventskou práci na téma Kamionová doprava


Rozloučení s deváťáky a slavnostní zakončení školního roku

Náruč naší základní školy opustil další ročník absolventů. K rozloučení s nimi posloužilo shromáždění žáků v tělocvičně v pátek 23. června. Deváťáci měli připraven program v duchu soutěže "Známý hlas". Předvedli všem přítomným, že minimálně v tanečních kreacích se ve světě neztratí. Samozřejmě došlo i na slzy dojetí, a to nejen při písni Můj příběh nekončí. Milí absolventi, děkujeme Vám za celých 9 let a za tuto mimořádnou rozlučkovou šou!

Poněkud slavnostnější ráz mělo shromáždění v tělocvičně den před vydáváním vysvědčení. Zde nejprve vystoupil s úchvatnou skladbou gymnastický kroužek, poté zatancovaly děti ze školní družiny, načež došlo ke zhodnocení školního roku z úst ředitelky školy. Jedenadvacet laureátů od ní obdrželo Cenu ředitelky za své mimořádné úspěchy.

Žáci 9.A v předposlední den své povinné školní docházky na závěr odměnili své učitele kytičkou, ti jim na oplátku popřáli do dalších let. Tečku za setkáním udělalo pasování osmáků do role nejstarších žáků školy.

Fotogalerie z loučení s 9.A

Fotogalerie ze zakončení školního roku


Úspěšné obhajoby absolventských prací

Žáci 9.A bez výjimky obhájili své absolventské práce. Také letos před komisí přednesli různorodá témata takřka ze všech předmětů - práce dějepisné, technické, přírodovědné, tělovýchovné, zeměpisné atd. Naši již zanedlouho budoucí absolventi více či méně promítli do svých prací své koníčky, zájmy nebo oblasti, ve kterých se budou dále studijně rozvíjet. Mimo pedagogů jim při prezentacích drželi palce také mladší spolužáci, kteří se chodili dívat, co je čeká, až se ocitnou v posledním pololetí své školní docházky.

Fotogalerie z obhajob

 


Jak jel školní parlament do ZOO

Bylo nebylo, v naší škole máme žákovský parlament. Parlament se stará o spoustu věcí a jednou z nich je také adopce zvířat v brněnské ZOO. Různými akcemi (např. sběrem papíru) střádáme korunku ke korunce, abychom mohli pomáhat. A tak pomáháme. Abychom věděli, jak se našim zvířátkům daří, vydali jsme se je navštívit. A tak jel školní parlament do ZOO. A navštívil tam plameňáky růžové. Mají se tam krásně, sousedí s žirafami. Parlament navštívil také lvíčka zlatohlavého. No, tak to je náramný fešák! Ze všech lvíčků nejkrásnější! No a želvy paprsčité? Ano, i k těm jsme zašli. Jsou to krásní a rozvážní tvorové. Pečlivým pozorováním jsme zjistili, že je o naše zvířátka výborně postaráno a že má naše snažení smysl. A to je, vážení, konec vyprávění o tom, jak jel náš parlament do ZOO.

Fotogalerie z výletu


Školní výlet prvních tříd do Kunštátu

Ve středu 31. 5. se žáci 1. A, 1. B a 1. C vypravili do Kunštátu. Po příjezdu do tohoto malebného městečka nejprve po jednotlivých třídách navštívili místní pekárnu. Zde se dozvěděli, jak se vyrábí chléb, prohlédli si vybavení pekárny, ochutnali kvásek a pod vedením zkušené paní pekařky si vlastnoručně vyváleli „šnečky“ z připraveného chlebového těsta. Tyto výrobky, už upečené a voňavé, si pak v pekárně vyzvedli na zpáteční cestě. Po návštěvě Kunštátu se žáci vypravili do nedaleké Rudky. Zde si prohlédli zajímavé sochy nejen bájných blanických rytířů, které vytvořil nadaný sochař- samouk Stanislav Rolínek. Paní průvodkyně pak děti seznámila se známou pověstí o tomto spícím vojsku. Mnozí obdivovali nejen jezdeckou sochu svatého Václava, ale také mohutného kamenného lva, který „hlídá“ vchod do jeskyně. Zajímavým zážitkem byla také prohlídka Smyslové zahrady. Děti si zde doslova všemi smysly mohly užívat nejrůznější interaktivní exponáty. Prakticky si tak vyzkoušely, jak na tom se svými smysly jsou a odnesly si odsud spoustu zážitků. Výlet prvních tříd do Kunštátu a Rudky se vydařil a dětem se moc líbil.

Fotogalerie z výletu


Školní výlet 8.A do Brumova-Bylnice

Žáci 8.A se na přelomu května a června vydali do oblasti Vlárského průsmyku v Bílých Karpatech za poznáváním krás tohoto koutu naší vlasti. Po cestě navíc stihli navštívit město Uherské Hradiště a projít si jeho centrum. Po dvě noci pak nalezli útočiště v jednom velmi příjemném penzionu kousek od zříceniny hradu Brumov. Hlavní součástí výletu byla pěší výprava turistickými trasami podél státní hranice se Slovenskem. Na závěr této výpravy účastníci svlažili těla v bazénu brumovské ZŠ. Připočteme-li dopravu tam i zpět bez komplikací, dá se výlet označit za povedený.

Fotogalerie z výletu


Klíčování prvňáčků

V úterý 6. 6. navštívili všichni prvňáčci knihovnu J. Mahena ve Slatině, kde jim místostarosta Mgr. Petr Semrád slavnostně předal klíč k otevírání knížek. Aby ho získali, museli žáci nejdříve uhodnout hádanku a říct, na které písmenko slovo začíná. Pro některé to nebyl úkol jednoduchý. Nakonec žáci ukázali, jak se za těch 10 měsíců naučili číst. Domů si odnesli drobné dárečky a slíbili, že si přes prázdniny nějakou knížku přečtou.


Školní výlet na zámek Milotice

Žáci 2. A a 2. B se vydali v pátek 2. 6. 2017 na výlet do Milotic. Těšili se především na prohlídku zámku. Ta byla totiž netradiční. Děti se přenesly do 17. století, prošly si zámek v dobových kostýmech šlechticů a šlechtičen za doprovodu paní hraběnky. Ta je seznámila se životem na zámku, učila je dvorské etiketě, princezny se naučily dobový tanec a malí šlechtici se utkali v šermířském souboji. Poté na děti čekala zámecká zahrada a návštěva výstavy místního folklóru v zámecké konírně. Tam vešly do tajemné dračí sluje, kde na ně čekal i poklad. Výlet se vydařil, děti byly nadšené, největším zážitkem však byla možnost stát se alespoň na chvíli princeznami a šlechtici.

Fotogalerie z výletu


Výsledky jarního sběru papíru

Při jarním sběru papíru, který organizuje školní parlament, se podařilo žákům školy sesbírat celkem 7642,6 kg, tj. 20 kg na žáka. Přinesený papír členové parlamentu zapisovali nejen k jednotlivým třídám, ale také ke konkrétním jménům, a tak víme, že svůj příspěvek přinesla necelá polovina žáků. Nejlepšími třídami ve sběru se následně ukázaly:

1. místo    6.B    1681 kg    99 kg na žáka

2. místo    1.B     950 kg     43 kg na žáka

3. místo    5.B     802 kg     32 kg na žáka

Kompletní výsledková listina tříd

Všem sběračům moc děkujeme a utržené peníze posíláme do brněnské ZOO našim adoptovaným zvířátkům.


Pohár rozhlasu - okresní finále pro Brno-město

Družstvo mladších žáků si svými skvělými výkony v oblastním kole Poháru rozhlasu vybojovalo postup do okresního finále, které se uskutečnilo na hřišti VUT Pod Palackého vrchem dne 16. května. Celkově se naši žáci umístili na skvělém 4. místě. Z individuálních výkonů si zmínku zaslouží 5. místo Marka Češka (7.A) v hodu kriketovým míčkem, 4. místo štafety, 3. místa Filipa Jaroše (7.B) v běhu na 60 m a skoku vysokém a 2. místo Tomáše Šťastného (7.A) v hodu kriketovým míčkem. Velká pochvala míří ke všem reprezentantům, a to nejen těm jmenovaným.


Besídka nejen pro maminky

Rok se sešel s rokem a naše školní družina se opět připravovala na jarní besídku. Přemýšleli jsme, co předvést, aby vystoupení bylo svěží, nové a zajímavé. Čtvero ročních období a přírodní živly – to bylo to pravé a neokoukané. Ve víru tance se střídal oheň, voda, vzduch, déšť, duha, zima, slunce a nechybělo ani vystoupení tanečního kroužku a cvičení s hudbou. Besídku jsme zakončili dvěma společnými písničkami. Celou akci provázela dobrá nálada a bouřlivý potlesk diváků. Ke zdaru naší besídky přispěly i krásné kostýmy, které si vychovatelky s dětmi zajistily a některé i samy vyrobily.

Fotogalerie z besídky


Pohár rozhlasu - umístění našich žáků

Mladší žákyně (6. a 7. roč.)    
hod kriket. míčkem 1. místo Adéla Anastázie Pokorná (7.B)
skok daleký 3. místo Klára Kupková (7.A)
  5. místo Adéla Anastázie Pokorná (7.B)
skok vysoký 5. místo Barbora Neužilová (7.B)
60 m 5 místo Barbora Neužilová (7.B)
štafeta 4 x 60 m 2. místo  
celkově 4. místo  
     
Mladší žáci (6. a 7. roč.)    
60 m 1. místo Filip Jaroš (7.B)
  4. místo Filip Janák (7.B)
1000 m 1. místo Ondřej Zábrš (7.B)
skok vysoký 5. místo Filip Jaroš (7.B)
  6. místo Filip Janák (7.B)
skok daleký 2. místo Miroslav Kyprý (7.A)
hod kriketovým míčkem 1. místo Tomáš Šťastný (7.A)
  4. místo Marek Češek (7.A)
celkově 2. místo  
     
Starší žákyně (8. a 9. roč.)    
celkově 7. místo  
     
Starší žáci (8. a 9. roč.)    
60 m 5. místo Daniel Belko (8.A)
skok daleký 3. místo Tomáš Marek (9.A)
vrh koulí 5. místo Lukáš Vizina (9.A)
celkově 5. místo  

 

Úspěchy žáků v soutěžích 

V poslední době se povedlo několika žákům dosáhnout cenných výsledků v postupových kolech soutěží zaštítěných MŠMT a sportovních úspěchů. Okresní kolo fyzikální olympiády prošel se ctí Jakub Pravda (9.A), v okresní kole biologické olympiády dosáhla hezkého umístění Anna Mitášová (8.A). Úspěch kolosální se povedl Eleně Fujcikové (3.C), jež vyhrála městské kolo recitační soutěže (přehlídky dětských recitátorů) a skvěle zvládla i pro tuto kategorii konečné krajské kolo. No a další příjemná zpráva přišla od organizátorů soutěže Science Games, ve které výrazně uspěli hned dva žáci, vítězka oblastního kola Linda Havránková (2.A) a v pořadí šestý Lukáš Sobotka (3.C). Všem jmenovaným patří velká gratulace.

Ze sportovních soutěží zmiňme obvodní kolo školních družin ve čtyřboji, kde na stupně vítězů dosáhla v kat. 1. a 2. tříd Johanka Nováková z 2.B (2. místo). Chlapci z II. stupně bojovali na florbalovém turnaji v Bohunicích, kde smolně vypadli ve čtvrtfinále na nájezdy. A na tradičním Poháru rozhlasu postoupilo družstvo mladších chlapců do okresního finále, kdy jim jen těsně uniklo celkové vítězství v oblastním kole pořádaném naší ZŠ. Také jmenovaným sportovním reprezentantům gratulujeme.


Návštěva SAKA

„Mami, podepiš mi žákovskou knížku, jdeme do spalovny,“ oznámili žáci třídy 5. A doma rodičům. Opravdu jsme se vydali ve čtvrtek 27. 4. 2017 v rámci projektového dne Barevné třídění navštívit SAKO. Tam i zpět jsme šli pěšky kolem Stránské skály, tak jsme udělali i něco pro své zdraví. Na vrátnici nás přivítala Ing. Procházková, která nás celým dnem provázela. V rámci workshopu pro nás připravila v přednáškové místnosti animovaný film zaměřený na třídění odpadu. Po zhlédnutí žáci retrospektivně vyprávěli obsah a odpovídali na otázky vyplývající z filmu. Pak následovala nejzábavnější část, kdy žáci navštěvovali jednotlivá stanoviště: 1) třídírnu odpadu, 2) popelnice, 3) svoz popelářskými auty. Zde ve zmenšené podobě ovládali auta, dětský pás a vozili se navzájem v nových popelnicích. V praktické části si všichni oblékli výstražné vesty a nasadili helmy a vydali se v doprovodu paní inženýrky do provozu. Vše jsme zhlédli s velkým zájmem. Nakonec jsme se společně zvážili. Na vážním lístku byla hmotnost 1.02 tuny. Když jsme hodnotu podělili množstvím účastníků, získali jsme průměrnou váhu jednotlivce. I takto lze propojit mezipředmětové vztahy. Touha stát se popelářem je od dnešního dne snem mnoha chlapců. Naše fotky můžete zhlédnout na školním webu v sekci fotogalerie.


Co se stane s odpadem?

Projektovým dnem s názvem Barevné třídění jsme si připomněli Den Země upozorňující na znečišťování životního prostředí. Seznámili jsme se s různými druhy odpadu a způsoby jejich likvidace. Dozvěděli jsme se, které materiály je možné recyklovat nebo jak se zbavit objemného a nebezpečného odpadu. Starší žáci navštívili slatinský sběrný dvůr a spalovnu SAKO, kam se sváží velká část odpadu. Každý si zkusil z doneseného odpadového materiálu vytvořit něco nového. Různorodé výrobky žáků poté zdobily chodby školy.


Návštěva divadla Radost

Ve středu 5. 4. 2017 se naši druháčci podívali do Divadla Radost. Představení „Broučci aneb Ze života svatojánků“ bylo poučné, veselé, plné legrace, smíchu, hudby, zpěvu, pohybu a zajímavých efektů. To se dětem moc líbilo. Příběhy ze života rodiny broučků jsou obrazem harmonie a láskyplných vzájemných vztahů uprostřed přírody. Ve střídání ročních dob jsme sledovali příhody Broučka a Berušky od jejich dětství až do dospělosti. Pro velký úspěch se do Divadla Radost příští rok opět vypravíme.


Návštěva Parlamentu ČR 2017

I v letošním školním roce jsme nevynechali již tradiční akci pro deváťáky - návštěvu Parlamentu ČR. Tentokrát ji deváťáci měli okořeněnou o další dvě památky - synagogu a zahradu. Jako první jsme navštívili Jeruzalémskou synagogu, kde se žáci dozvěděli o historii této stavby a také o historii Židovské obce v Praze a o židovském náboženství. Poté jsme se procházkou vydali na Malou Stranu, kde Parlament sídlí. Po cestě jsme se podívali k pohyblivé soše Franze Kafky a zastavili se na novém Náměstí Václava Havla. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny a navštívili postupně obě komory Parlamentu. Během probíhající vládní krize bylo v Parlamentu živěji než obvykle. Mohli jsme tak vidět i tiskovou konferenci TOP 09 před Poslaneckou sněmovnou. A jako poslední nás čekala návštěva Fürstenberské zahrady. Pozdně rokoková zahrada ukázala žákům, jak lze i na prudkém svahu vybudovat krásné místo pro odpočinek s úžasným výhledem. Celá akce se velice vydařila.

Fotogalerie z akce


Jaký dárek pro maminku?

Žáci prvních tříd navštívili 19. 4. a 20. 4. Fantázii. Tam pod vedením šikovných lektorek vytvořili tašku s veselými razítky. Práce byla tvořivá a zábavná. Těšíme se na příští setkání a další pěkné nápady.


Den v barvách Země

22. dubna je Den Země. Slaví ho celý svět, a i když letos vyšel na sobotu, nezapomněli jsme si ho připomenout i my. Členové školního parlamentu vyzvali své spolužáky, aby se k oslavě připojili už v pátek tím, že se oblečou v barvách Země. Větší žáci věděli, těm menším parlamenťáci připomněli, že modrá je jako voda a nebe, zelená jako příroda a hnědá jako země. A tak se u nás ve škole konal Den v barvách Země!


Nácvik sociálních a komunikačních dovedností

Pod vedením školní psycholožky probíhají na naší škole od března 2017 čtyři seberozvojové skupiny pro žáky 3. - 5. ročníků. Setkání žáků se konají 1x za 14 dnů. Skupinky s názvem „Nácvik komunikačních dovedností“ jsou vhodné pro žáky, kteří mohou mít potíže se sebeprosazením se mezi dětmi, mohou být stydliví či mít potíže zapojit se do třídního dění, najít si kamarády. Skupinky s názvem „Nácvik sociálních dovedností“ jsou určeny pro žáky, kteří jsou „živí“, impulzivní, a mohou se častěji díky tomu dostávat do konfliktů s ostatními žáky. Může pro ně být obtížnější soustředit se, dodržovat pravidla či získat vhodným způsobem pozornost okolí. Setkání probíhají hravou formou s cílem umožnit dětem vyzkoušet si v bezpečném prostředí menšího kolektivu, jak na druhé působím, co mi dělá problémy, a zkoušet to zlepšovat. Děti získají potřebnou podporu a ocenění. Menší počet účastníků ve skupince umožňuje věnovat dostatečnou pozornost každému jednotlivému žákovi a jeho potřebám.


Výsledky soutěže ve čtyřboji

Ve středu 19. 4. se uskutečnilo na ZŠ Kneslova obvodní kolo školních družin ve čtyřboji za účasti celkem pěti škol. Žáci soutěžili v hodu kriketovým míčkem, skoku z místa a bězích na 60 m a 300 m. Nejlepší umístění mezi našimi žáky dosáhli:

 - v kategorii 1. a 2. tříd Johanka Nováková (2. místo), Kristýna Švehlová (4. místo), Daniel Horňák (4. místo) a Alex Velčev (7. místo)

 - v kategorii 3. a 4. tříd Hana Kaslová (4. místo), Pavel Kužílek (5. místo), Elena Fujciková (7. místo), David Matyáš (7. místo)


Relaxace a vzájemná interakce pomocí drumbenů

Ve čtvrtek 6. dubna k nám do školy přijel Mgr. Zdeněk Roller představit svůj vynález - přenosný lehký nenáročný buben s mnoha dalšími využitími, zkrátka drumben. Pět tříd ZŠ a část dětí z MŠ se vystřídalo na programu, při kterém došlo na rozcvičku, jež leckomu zamotala končetiny, Zdeněk dále vysvětlil, jak se dá s drumbenem hrát, a předvedl několik společných rytmických aktivit. Jako přídavek ukázal a zahrál na původní nástroj australských domorodců didgeridoo. Odpoledne pak zasvětil do metodiky práce s drumbeny pedagogy. Ve škole máme vlastní sadu tohoto nástroje, žáci se tak s touto pomůckou určitě nesetkali naposledy.


Výsledky Matematického klokana 2017

Kategorie Klokánek   Kategorie Benjamin   Kategorie Kadet  
1. Hrdová Ema V.B          81 b. 1. Svítil Daniel VII.B  82 b. 1. Dohnal Ondřej IX.A   77 b.
2. Sedláková Nela IV.A    78 b. 2. Honková Sára VI.A  77 b. 2. Povolný Petr IX.A  70 b.
3. Horčica Šimon V.A       77 b. 3. Havel Martin VI.A  64 b. 3. Hrbáčková Klára IX.A  66 b.
3. Nejedlý Matěj V.B       . 77 b 4. Mitášová Markéta VI.A  62 b. 3. Nezvalová Klára IX.A  66 b.
3. Ondruška Sebastián V.A  77 b. 5. Zábrš Ondřej VII.B  59 b. 5. Mitášová Anna VIII.A  61 b.

Kompletní výsledky naleznete v sekci ZŠ - Soutěže - Matematický klokan.


ÚSPĚCH SPOLKU BŘEFRA

V pátek 24. 3. 2017 se divadelní soubor BŘEFRA složený ze žáků a učitelů naší školy zúčastnil oblastního kola postupové přehlídky dětského divadla v SVČ Lužánky a získal zde ocenění poroty za entuziasmus v divadelní tvorbě. Soubor, který doposud vystupoval před žáky školy, tak zaznamenal oprávněný úspěch i mimo její zdi. Členům souboru patří dík a povzbuzení do další činnosti.


Únorový čas masopustů a karnevalů

Karneval je nejen velkou společenskou událostí, ale také zábavou se spoustou zážitků. Také na naší škole každoročně pořádá školní družina a mateřská škola karneval. 17. února v 15.30 přivítala všechny masky skupina oblíbených Mimoňů v čele s kamarádem Wikim, který ve vyzdobené tělocvičně odstartoval dvouhodinovou show.

Do masek se převlékly nejen dětí, ale také učitelky z MŠ a vychovatelky. Show byla plná soutěží o ceny, tance, scének a parádní zábavy. V závěru první části programu proběhl rej masek a jejich hodnocení. Děti si také udělaly fotku na památku s kamarády MIMONI. Program pokračoval soutěžemi o ceny, tancem a bublinkovou show. Dětem a jejich žlutým hrdinům se také podařilo rozluštit banánovou hádanku a zachránit celou Mimoní říši. Vybrané masky zvládly úspěšně splnit všechny soutěžní úkoly. Dvě hodiny uběhly jako voda a příjemně strávené odpoledne končilo. Děti se jen neradi loučily se svými žlutými kamarády. Tak zase příští rok – NASHLEDANOU!


Výsledky soutěže v přeskoku přes švihadlo

V úterý 21. 2. se uskutečnila soutěž v přeskoku přes švihadlo, jíž se zúčastnili také žáci z družiny ZŠ Kneslova. Z našich žáků získali nejlepší umístění:

v kategorii 1. tříd v kategorii 2. tříd v kategorii 3. tříd v kategorii 4. tříd
1. místo Eliška Turčanová 1. místo Jitka Pavlíčková 1. místo Jakub Šrenk 2. místo David Matyáš
2. místo Viktorie Vernerová 2. místo Adriana Pejtová 3. místo Hana Kaslová 3. místo Eliška Alexovičová
  3. místo Linda Havránková    

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme nejlépe umístěným.


Výsledky školního kola biologické olympiády

Kategorie D     
1. místo Klára Kupková (7.A) 52,5 b.
2. místo Ondřej Zábrš (7.B) 51,5 b.
3. místo Martina Polická (6.B) 50,5 b.

Kategorie C     
1. místo Anna Mitášová (8.A) 58 b.
2. místo Aneta Dvořáková (9.A) 44 b.
3. místo Aneta Vlasatá (9.A) 42,5 b.

Více o soutěži včetně kompletní výsledkové listiny naleznete v sekci ZŠ - Soutěže - Biologická olympiáda.


Výsledky školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce

Kategorie 6. a 7. roč.   Kategorie 8. a 9. roč.
1. místo Bruno Vondra (6.B)   1. místo Petr Povolný (9.A)
2. místo Veronika Brzobohatá (7.A)   2. místo Jakub Vizina (9.A)
3. místo Ondřej Chmela (7.B)    

Všem zúčastněným děkujeme za účast a gratulujeme nejlepším.


Výsledky národního testování Scio

V listopadu 2016 podstoupili žáci 9. ročníku testování společnosti Scio, které se skládalo ze tří testů a závěrečného dotazníku. Žáci mají možnost se se svými výsledky seznámit na www.testovani.scio.cz. Zpráva z testování a dotazníku, kterou má škola k dispozici, obsahuje vedle výsledků žáků také četnost používaných metod při výuce českého jazyka a matematiky a úspěšnost žáků v různých dovednostech (slovní zásoba, orientace v textu, číselné operace apod.). Ke každé zjištěné hodnotě je navíc k dispozici srovnání s více než 500 školami a necelými 16 tisíci žáky, které se tohoto testování zúčastnily rovněž. Naši žáci z tohoto srovnání vyšli velmi slušně. Dohromady v testu obecných studijních předpokladů dosáhli percentilu 58 (průměr všech ZŠ 49), u testu z českého jazyka 60 (průměr všech ZŠ 48) a u testu z matematiky 58 (průměr všech ZŠ 47) - mezi zúčastněnými školami jde o výsledky vždy v první pětině žebříčků. Ve 23 testech dosáhlo 11 žáků vysoce nadprůměrného výsledku (percentil 85-100).

K nahlédnutí nabízíme část zprávy z testování (bez stránek s citlivými údaji žáků).


Výsledky on-line soutěží Finanční gramotnost, Sapere, Tuta via vitae

Vždy na podzim se žáci naší školy účastní on-line soutěží pod záštitou nejvyšších představitelů veřejného života v ČR. V těchto soutěžích nejde o testování naučené teorie, ale spíše o uplatnění znalostí v každodenních situacích a k porozumění světa, ve kterém žijeme. Zápolení probíhá během hodin informatiky a výpočetní techniky a účastní se jej tedy žáci 5. ročníku v kategorii I a žáci 6. až 9. ročníku v kategorii II. Po Novém roce přišly do školy výsledkové listiny, které naleznete v sekci Soutěže - Sapere, ....


Trampoty jednoho Honzy

Žákovský ochotnický divadelní spolek BŘEFRA měl opět premiéru. Tentokrát předvedl svému publiku pohádku s názvem Hloupý Honza. Tato postava to má v pohádkách těžké. Ovšem Honzovi se vždy podaří nad svým handicapem zvítězit. A to se podařilo i našemu Honzovi, který musel trpět v kostele, u muziky, ve službě u zámeckého pána a ve vyhnanství. Dokonce musel vyřešit složitou hádanku. Vše však dopadlo jako v pohádce – dobře a s otevřeným koncem. I publikum bylo spokojené, že mělo pěkný zážitek a zasmálo se. Zůstala však jedna otázka. Co nacvičí BŘEFRA příště?

Fotogalerie z představení


Vánoční dílny a vánoční jarmark

V úterý 13. 12. jsme ve škole pro jeden den zapomněli na rozvrhy, předměty a třídy, abychom se mohli věnovat Vánočním dílnám, ve kterých se sešli žáci z různých ročníků nad tvorbou výrobků s vánoční tematikou. Na konci vyučování se ve svých třídách mohl každý pochlubit jinou věcí - svícny, závěskami, hvězdami, přáníčky, perníčky apod.

Tyto produkty pak žáci nabídli k prodeji na Vánočním jarmarku ve čtvrtek 15. 12. v tělocvičně školy, kde měla každá třída připraven svůj prodejní stánek. Žáci 9. ročníku zde navíc otevřeli bar s občerstvením. Nad většinou výrobků ze stánků se rychle slehla zem, některé se podařilo prodejcům z řad žáků udat přímým prodejem mezi návštěvníky.

Obě akce měly za cíl přispět rozvoji finanční gramotnosti mezi žáky. Už při výrobě ozdob se dozvěděli něco o tom, co všechno ovlivňuje cenu výrobků. Na těch svých si toto počítání také přímo vyzkoušeli. Při prodeji zase osvědčili své obchodnické vlohy, na stáncích řešili cenovou strategii, obhospodařovali pokladnu a nakonec počítali tržbu.

Z této tržby se po odečtení nákladů pošle čistý výtěžek na dobročinné účely.


Mikulášská nadílka a vánoční koncert skupiny réva

V úterý 6. prosince se ve třídách ZŠ dostavila na inspekci nebesky pekelná delegace, aby složila účty žákům za letošní rok ve věci dobrého chování. Ačkoliv byl v několika případech k vidění zásah přítomných čertů, nakonec se na přímluvu sv. Mikuláše a asistujících andělů vše odehrálo protentokrát ještě domluvou. Ba naopak řada žáků obdržela drobnou odměnu.

Program dne poté pokračoval v tělocvičně, kde se uskutečnil koncert cimbálové skupiny Réva. Koncertu se postupně zúčastnil I. i II. stupeň ZŠ. Zazněly zde hlavně koledy dobře známé, ale také některé opravdu lidové. Do programu se dostaly také dvě moderní písně zaranžované pro cimbál, housle, basu a saxofon, což přineslo nevšední hudební zážitek. Mezi písněmi odpovídali žáci na otázky týkající se prosincového kalendáře, při kterém si připomenuli některé adventní a vánoční tradice.


Výsledky školního kola recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže se konalo ve čtvrtek 1. 12. 2016 v komunitním centru. K vidění byly úctyhodné výkony celkem 36 účastníků, kteří přednesli verše široké plejády klasických i současných básníků. Odborná porota vybrala tyto vítěze:

1. kategorie - 1. ročník                  2. kategorie - 2. a 3. ročník                3. kategorie - 4. a 5. ročník

1. místo Lukáš Střelec I.A              1. místo Elena Fujciková III.C              1. místo Markéta Prokešová V.B

2. místo Bára Fendrichová I.C         2. místo Jakub Šrenk III.C                   2. místo Katarína Svobodová V.A

3. místo Zuzana Keberlová I.A         3. místo Hana Ščerbejová III.B            3. místo Daniela Pisková IV.A

 

4. kategorie - 6. a 7. ročník             5. kategorie - 8. a 9. ročník

1. místo Barbora Neužilová VII.B      1. místo Šarlota Sedláčková VIII.A

2. místo Patrik Svoboda VI.B            2. místo Aneta Dvořáková IX.A

3. místo Simon Sedlák VI.A              3. místo Nikol Horčicová IX.A

 

Všem účastníkům děkujeme za skvělé zážitky!


Dopisy z Dánska

Nejdůležitějším pro rozvoj cizího jazyka je jeho používání. V tomto školním roce jsme se rozhodli v 9. ročníku zapojit do projektu Goethe Institutu Das Bild der Anderen, který pomáhá rozvíjet znalosti německého jazyka pomocí korespondence. Po přihlášení do projektu se hledá podobná třída v zahraničí a pak již následuje korespondence mezi žáky na určitá témata. Naši deváťáci si v tomto školním roce dopisují v němčině s žáky třídy 9.D školy Østerhåbskolen v městě Horsens v Dánsku. Je pro ně zajímavé poznávat teenagery z cizí země a ještě v jazyce, který se již čtvrtým rokem učí.


Hasiči ve škole

Ve středu 2. listopadu přišli za našimi druháčky hasiči. Společně s dráčkem Hasíkem si s dětmi zahráli hry, ve kterých je učili nejen jak předcházet požárům, ale i jak se chovat v situacích, kdy je člověk požárem ohrožen. Děti byly aktivní, vnímavé a zapojení do her je velmi bavilo. Tentokrát si o nebezpečí vzniku požárů a práci hasičů povídaly ve třídě, ale čeká je ještě další setkání. Pojedou se za nimi podívat na základnu do Líšně. Tam se dozví o jejich práci mnohem více a poznají, jak je náročná a důležitá.Výsledky logické olympiády

V letošním ročníku Logické olympiády dosáhli žáci druhého stupně výborných výsledků. Nejlépe si vedla Klára Nezvalová z 9.A, která se mezi 21 246 řešiteli z celé České republiky umístila na skvělém 1 648. místě a v Jihomoravském kraji dokonce na 238. místě. Klára se tím zařadila mezi 8 % nejúspěšnějších řešitelů České republiky. 

Z prvního stupně se Logické olympiády účastnili jen žáci pátých ročníků. Nejlépe si vedl Ajdin Naprelac z 5.A, který obsadil mezi 14 706 řešiteli České republiky 5081. místo. 

Kláře a Ajdinovi gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce v dalších soutěžích.

Umístění ostatních žáků naleznete v sekci ZŠ - Soutěže - Logická olympiáda.

 


Otevřené dílny

Dne 14. 10. 2016 se třída 8. A zúčastnila workshopu na SŠ grafické Brno. Žáci byli rozděleni do tří skupin podle použité technologie. Někteří si vytvořili potisk na trička, jiní si v grafickém programu vytvořili vlastní pexeso a třetí skupina si vyzkoušela, jak se vytváří knihy, a vyrobila si deníčky s využitím vysekávacích strojků. Nakonec byla celá třída provedena po všech stanovištích a byl jim popsán postup tvorby tiskovin, od grafického návrhu, přes samotný tisk až po vazbu knihy nebo časopisu. 


Pozvánka šk. družiny - Mámo, táto - pojď si hrát!

Vážení rodiče, milé dětí!

Máme pro Vás připravenou výtvarnou dílnu – podzimní svícen s dýněmi dne 25. 10. 2016 od 16h do 17h v hernách školní družiny.

Svícen polepíte morušovým papírem a ozdobíte lýkem a výřezy dýní a listů.

Do dílny si každý zájemce donese malou láhev od zavařeniny. Příspěvek na materiál je 60 Kč a bude se vybírat až na dílně 25. 10. 2016

Závaznou přihlášku vraťte do 12. 10. 2016


 

Výsledky dotazníkového šetření Spokojenost rodičů - statistická část

 


Divadlo BřeFra má první mezinárodní úspěch

Naši učitelé a žáci mají možnost různých mezinárodních setkávání, ať již v rámci projektů, návštěv či školení. Díky těmto navázaným kontaktům vznikají kromě přátelství i různé formy spolupráce. A tak se stalo, že scénář našeho školního divadelního spolku zaujal natolik, že v prosinci 2016 bude německá verze Andělíčka Stříbrovláska, divadelního představení z minulého školního roku, sehrána v hlavním městě kanadské provincie Saskatchewan - Regina skupinou studentů německého jazyka na místní univerzitě.


Adaptační pobyt deváté třídy

Tři výlety, které měly za úkol – a očekávání zajisté splnily – pokud možno upevnit důvěru a přátelské vztahy mezi žáky devátého ročníku, byly naplánovány na 7., 8. a 9. září. První den kromě upevnění vztahů sehrálo hlavní roli také upevnění jistících lan, neboť jsme navštívili lanové centrum v Lesné. Druhý den se stmelovací program konal na Dívčích hradech na Pálavě, kde jsme nacvičili divadlo se středověkou tematikou. Jestliže se s někým chcete lépe seznámit, nemusíte ho hned brát do hor. Jménem celé třídy doporučuji Moravský kras, který byl naším cílem třetí den. Na tomto místě jsme prozkoumali jeskyni Jáchymku a ocenili krásnou přírodu kolem ní. Všechny tři výlety jsme si užili, mírně se poučili o historii a začali jsme brát naše dvě malé třídy jako jednu velkou.


Školní knihovna 2. stupně otevřena

Dne 3. října jsme otevřeli nově vybudovanou a vybavenou Školní knihovnu 2. stupně. Knihovna se nachází v nejvyšším patře budovy druhého stupně (studijní ráj). Žáci si budou moci vždy půjčit jednu knihu na dobu nejvýše jednoho měsíce. Součástí knihovny je také sbírka odborné literatury, kterou mohou žáci studovat prezenčně. Při první návštěvě dostanou žáci čtenářský průkaz, kam budou půjčené knihy zapisovány. S provozním řádem knihovny a s pravidly pro půjčování seznámí žáky učitel/ka českého jazyka.

Výpůjční doba knihovny je do konce školního roku stanovena takto:

Pondělí                 13:45 – 14:30

Úterý                     13:45 – 14:30

Středa                   13:45 – 14:30


Anketa o stojanech na kola

Děkujeme všem rodičům za účast v anketě mapující zájem o pořízení stojanů na kola u budovy ZŠ. Poptávka po stojanech je nezanedbatelná, věc bude postoupena k vyjádření správci veřejného prostranství, jehož stanovisko bude zprostředkované OŠMT.


FOTOGRAFIE ŽÁKŮ 1. ROČNÍKU

 

 


Ceny sešitů na školní rok 2016/2017

ceny bez DPH

cena s DPH

   

Sešity A4

 

č. 420 - 11Kč/ks

13 Kč

č. 424 - 11,50Kč/ks

14 Kč

č. 440 - 12Kč/ks

15 Kč

č. 444 - 12,50Kč/ks

16 Kč

č. 445 - 12,50kč/ks

16 Kč

č. 460 - 13Kč/ks

16 Kč

   

Sešity A5

 

č. 520 - 5,20Kč/ks

6 Kč

č. 521 - 5,70Kč/ks

7 Kč

č. 522 - 5,70Kč/ks

7 Kč

č. 523 - 5,70Kč/ks

7 Kč

č. 524 - 5,70Kč/ks

7 Kč

č. 532 - 5,80Kč/ks

7 Kč

č. 540 - 5,80Kč/ks

7 Kč

č. 543 - 6,30Kč/ks

8 Kč

č. 544 - 6,30Kč/ks

8 Kč

č. 564 - 6,60Kč/ks

8 Kč

   

Sešity na slovíčka

 

6,75Kč/ks

8 Kč

   

Notový sešit

 

4,80Kč/ks

6 Kč

Ceny sad sešitů pro jednotlivé ročníky

1. roč.

27 Kč

2. roč.

54 Kč

3. roč.

88 Kč

4. roč.

87 Kč

5. roč.

122 Kč

6. roč.

216 Kč

7. roč.

225 Kč

8. roč.

247 Kč

9. roč.

233 Kč

 


ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

 


Pomůcky na školní rok 2016/2017

Seznamy pomůcek a pracovních sešitů k zakoupení na školní rok 2016/2017

2. ročník     3. ročník     4. ročník     5. ročník

6. ročník     7. ročník     8. ročník     9. ročník


S radostí oznamujeme, že p. děkan Pedagogické fakulty MU doc. Jiří Němec rozhodl
o udělení statutu  Fakultní škola naší škole.


Archiv školního roku 2015/2016

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc srpen 2017 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5 6
week 32 7 8 9 10 11 12 13
week 33 14 15 16 17 18 19 20
week 34 21 22 23 24 25 26 27
week 35 28 29 30 31

Co nás čeká ...

Žádné události