Kategorie: ZS

Výjezdní zasedání žákovského parlamentu v Čejkovicích

Členové žákovského parlamentu se zúčastnili prožitkového kurzu za přítomnosti vedoucích a ředitelky školy. Program jim připravili tři lektoři z Prahy a byl plný her a různých aktivit. Žáci se např. dozvěděli, jak plánovat akce krok po kroku a jak je úspěšně realizovat. Další aktivitou bylo napsat vzkaz budoucímu parlamentu zašifrovanou zprávou. I přes nabitý program si večer žáci našli čas na vlastní zábavu, na kterou se moc těšili. Členové parlamentu se na prožitkovém kurzu lépe poznali, naučili se více spolupracovat a čelit zodpovědnosti.

Fotogalerie z akce


Mámo, táto, pojď si hrát

Ve školní družině nám barevný podzim nabízí mnoho námětů ke tvoření. Proto se vychovatelky, děti a jejich rodiče sešli 25. října v hernách na tvořivých dílničkách pod názvem Mámo, táto – pojď si hrát! Všichni jsme se pečlivě připravovali, tedy sbírali přírodniny – šišky, listy, bobule, větvičky, různé plody podzimu. Bylo tedy z čeho vybírat. V šesti hernách se tvořily různé výrobky - ježci, dekorační sovy z přírodnin, svícny s  podzimními motivy, podzimní závěsy a ježci na špejli, housenky z listů, halloweenská strašidla a podzimní věnce. Děti odcházely domů s krásnými dekoracemi a pocitem dobře stráveného odpoledne.

Fotogalerie za akce


Volby

Letošní volby se konaly pod názvem Co bychom chtěli od Žákovského parlamentu v roce 2018/2019? Celé je zorganizovali a hlasovací lístky sčítali právě jeho členové. Vše začalo tím, že si každá třída nejdříve vybrala nějakou akci nebo věc, kterou by chtěla ve škole mít. Z těchto nápadů se vytvořil hlasovací lístek a každý žák dostal 11. října jeho vhozením do urny šanci vyjádřit svůj názor. No a výsledky voleb? 1. místo – stezka odvahy, 2. místo – plackovač na výrobu odznaků, 3. místo – spaní ve škole.Přespolní běh - Z lavic do lesa

Naše první účast v tomto klání skončila několika výbornými umístěními. V kategorii 3. ročník se na 3. místě umístil Dan Bárta (3.C). V kategorii 4. ročník obsadila třetí místo Adriana Pejtová (4.A). Těsně pod stupni vítězů skončili Eliška Cupáková, Alex Velčev (3.A) a Lucie Švábová (4.B).


Drakiáda školní družiny

Druhou říjnovou středu se družina sešla na hřišti školy na akci nejen pro děti. Pro vzlétnutí draků nám počasí přálo. Nebe bylo modré, slunce svítilo a vítr foukal a foukal. Draci cestovali po obloze a jen občas se nějaký utrhl nebo zamotal do větví stromů. To se občas stává. Ocenění se dočkali úplně všichni draci, jejich majitelé obdrželi za odměnu nálepky a sladkosti. Díky skvělému počasí a dobré náladě všech se akce podařila.

Fotogalerie z drakiády


Bruslařský kurz

Na začátku října se žáci 9. třídy vydali na bruslařský kurz do Vyškova. Byl to první kurz tohoto druhu, který se na naší škole konal. Žáci se zde učili základům bruslení a ledního hokeje. Naučili se různé způsoby jízdy vpřed i vzad, většina z nich se naučila také přešlapovat. Dívky se navíc učily váhy a piruety, chlapci si procvičovali práci s hokejkou. Poslední den se všichni zúčastnili hokejového zápasu. Po týdnu stráveném na ledě odjížděli unaveni, ale spokojeni, plni krásných zážitků a vzpomínek.


Adaptační programy šesťáků

Čtvrtek 20. září prožila třída 6.A na minigolfovém turnaji v Bohunicích. Žáci se rozdělili do čtyřčlenných týmů a společně se snažili o to, aby právě jejich míček skončil v jamce na nejnižší počet úderů. Vyzkoušeli si tak nejen svoji spolupráci, ale i funkčnost fyzikálních zákonů. Ač se týmy snažily a vzájemně se povzbuzovaly, medaili mohly získat jen tři nejlepší. Všichni účastníci si však odnesli spoustu vzpomínek na zábavné dopoledne a fůru společných zážitků.

O den později se třída 6.B se svou třídní učitelkou a školní psycholožkou zúčastnila akce v Lanovém centru Proud. Po zahřívací hře se všichni přesunuli k malým překážkám a ve skupinkách si je zkusili. Následně každý žák dostal úvazek a úkolem bylo si ho správně obléct. Vše probíhalo pod dohledem odborníků, kteří celý program vedli. Po kontrole se žáci přesunuli k menší horolezecké stěně, kde si vyzkoušeli jak lezení nahoru, tak spouštění dolů a jištění. Pak se přesunuli k velkým překážkám, u kterých spolupracovali ve trojicích a vzájemně se jistili. Někteří z nich byli odvážní a dostali se až na nejvyšší překážky. Přestože se někteří žáci báli výšek, tak se každý z nich odhodlal, překonal svůj strach a nějakou překážku si zkusil


Dozvuky jarního sběru papíru

Den s třídním učitelem, jako odměnu za první místo ve sběru papíru, si užila třída 8.B. Krásný slunečný, i když poměrně chladný den jsme strávili procházkou v přírodě a návštěvou zajímavého města. Z vesnice Nížkovice jsme se prošli do nedaleké vesnice Heršpice, kde se nachází ekofarma Jalový dvůr. Zde jsme si prohlédli zvířata - koně, lamy, ovce, oslíky a kozy. Nevěřili byste, jak se děti nasmály, když slyšely zvuky mladých kůzlátek. Další zajímavou zastávkou bylo město Slavkov u Brna a v něm známý zámek se zahradou. Navštívili jsme zámeckou expozici v podzemí s názvem Právo útrpné, jež byla plná příběhů mučených a trestaných na Slavkovsku a krutých praktik středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století. Žáci si výlet náležitě užili a dozvěděli se i nové historické zajímavosti.


Prváci v knihovně

Žáci prvních tříd ZŠ už dvakrát navštívili knihovnu Jiřího Mahena ve Slatině. Poprvé se prvňáčkům dostalo milého přivítání od vedoucí knihovny paní Vrbkové a pana místostarosty Mgr. Petra Semráda, který všechny žáky slavnostně pasoval na čtenáře. Ti si potom prohlédli zajímavé knížky a prostory knihovny. Paní knihovnice o tři týdny později navázala četbou z knih a žáky seznámila zábavnou hrou s písmenky abecedy. Další návštěva je naplánována na začátek listopadu.


Výsledky žáků na atletickém čtyřboji

Dne 21. 9. 2018 se na ZŠ Laštůvkova uskutečnily soutěže v Atletickém čtyřboji. Družstvo chlapců si odvezlo v konkurenci dalších jedenácti týmů 4. místo, družstvo děvčat skončilo na 7. místě (z deseti). Nejlepším individuálním umístěním bylo celkové 8. místo Ondřeje Zábrše (9.A).


Letové ukázky dravců

Ve středu 5. září měli žáci naší školy možnost zhlédnout velice pěkně připravený program společnosti SEIFEROS CZ s živými dravými ptáky na hřišti SK Slatina. Dravci byli usazeni samostatně na stojáncích po celou dobu konání akce a byli tak přímo před zraky žáků. Ovšem nejzajímavější, poučné a velice působivé byly samotné letové ukázky jednotlivých dravců. Ti samostatně lovili zvolenou atrapu, kroužili nad hlavami přítomných a dokonce puštík obecný dosedl vybranému žáku na ruku. Dětem bez rozdílu věku se akce líbila, radostně a obdivně pozorovaly jednotlivé dravce a zapojovaly se do otázek a soutěží. Koneckonců je pravda, že málokdy orel stepní zavítá na naši školu.


Slavnostní zahájení školního roku

První školní den jsme uvítali nejprve naše nové žáky, a to v tělocvičně školy při slavnostním zahájení školního roku. Prváci se zde seznámili s paní ředitelkou a se svými třídními učiteli a představili se auditoriu. Při vystoupení tanečního kroužku M. Uhlířové ocenili umění svých starších spolužáků a nakonec už společně jako třída odešli do svých učeben. O hodinu později se v tělocvičně shromáždili také žáci ostatních ročníků. Všem žákům, rodičům a zaměstnancům přejeme úspěšný školní rok 2018/2019.

 


Archiv událostí v ZŠ 2017/2018

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc listopad 2018 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30