Science Games

Kategorie: ZS

Science Games
Velmi příjemná zpráva přišla od organizátorů soutěže Science Games, ve které výrazně uspěli hned dva žáci, vítězka oblastního kola Linda Havránková (2.A) a v pořadí šestý Lukáš Sobotka (3.C).
Linda nakonec v celorepublikovém finále, které proběhlo 8. 6. 2017 na Veletrhu vědy 2017, obsadila překrásné 2. místo!
Gratulujeme k tomuto obrovskému úspěchu.

Veletrh vědy Akademie věd České republiky, Mobilní planetárium, IQ landia Liberec, Techmania Plzeň, Pevnost poznání Olomouc, Alternátor Třebíč spojili síly a připravili soutěž, která tady ještě nebyla.
Zúčastnit se může každý žák z jakéhokoliv koutu České republiky, který denně dochází do 1. - 9. třídy základní školy. Soutěž je individuální. Soutěžící se registruje na webu https://www.sciencegames.cz/soutez.
Jsou vypsány tři soutěžní kategorie:
·         1. a 2. ročník
·         3. - 5. ročník
·         6. - 9. ročník
Úkoly a úlohy jsou naprosto přizpůsobeny kategoriím tak, aby neexistovalo věkové zvýhodnění v jakékoliv kategorii. Soutěž neobsahuje pouze otázky a úlohy vědomostního rázu, ale i úlohy kreativní, modelářské apod.
Cílem soutěže je nalézt nejzdatnější žáky s předurčením k vědecké kariéře.
Otázky budou zasílány přihlášeným žákům na jimi uvedené emailové adresy, kde jim pomocí interaktivních odkazů bude vysvětlen úkol a jeho zadání. Na otázky budou odpovídat rovněž elektronickou formou.
Základní část soutěže bude probíhat do konce měsíce března. Následně proběhne vyhodnocení základní části a 15 nejlepších řešitelů z každého regionu bude pozváno do regionálních finále, které proběhne v dubnu a květnu. Nejlepší 3 řešitelé z každé kategorie těchto kol budou pozváni do celorepublikového finále, které vyvrcholí na Veletrhu vědy 2017 pořádaném Akademií věd České republiky v Praze.
Přihlašovací formuláře budou organizátory dodány do školy v pondělí 12. 12. 2016. Spuštění soutěže bude také oficiálně oznámeno v ranním pořadu Dobré ráno v České televizi.

poslední mesíc říjen 2017 příští mesíc
week 44 30 31