Recyklohraní

Zobrazeno: 1997

Recyklohraní

Škola je od září 2009 zapojena do projektu RECYKLOHRANÍ, pořádaného pod záštitou MŠMT. Recyklohraní je školní recyklační program, který si klade za cíl realizaci zpětného odběru baterií, akumulátorů a elektrozařízení spojený s osvětovou činností v problematice nakládání s odpady ve školských zařízení v České republice.

V rámci projektu vzděláváme děti v oblasti třídění odpadů. Děti odevzdávají vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení do speciálních nádob, umístěných v budově školy. Za odevzdané baterie a elektrozařízení a za další splněné úkoly získáváme body, které můžeme směnit za zajímavé odměny ve speciálním internetovém obchodě. Další body mohou děti získat za zodpovězení otázek případně splnění rozličných úkolů týkající se odpadové problematiky. V nabídce katalogu jsou odměny charakteru školních pomůcek, vstupenek do naučných či zábavných parků, sportovního náčiní, praktické elektroniky.

Školní recyklační program umožní deklarovat školám jejich ekologické myšlení a zároveň podpoří vnímání potřeby správného nakládání s odpady u žáků škol. Do Recyklohraní se za první rok trvání zapojilo více než 1600 školských zařízení z celé republiky.

Rodiče a známí, i Vy se můžete do Recyklohraní zapojit. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, věnujte je svým dětem. Zajistíte tak jejich recyklaci a svým dětem pomůžete získat body na nákup odměn.

poslední mesíc červen 2018 příští mesíc
week 22 1 2 3