Kategorie: ZS

Podpora technického a přírodovědného vzdělávání

Cílem projektu je investiční a metodická podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních a základních školách v Jihomoravském kraji. Díky pořízenému modernímu vybavení odborných učeben se mohli žáci středních a základních škol více podílet na experimentálních měřeních a praktických činnostech v rámci povinné výuky i volnočasových aktivit školy. V rámci projektu byla realizována také krajská setkání metodiků, vedoucích předmětových komisí a pedagogických pracovníků středních a základních škol Jihomoravského kraje, kteří jsou aktivní v oblasti přírodovědného a technického vzdělávání. Hlavní náplní pravidelných krajských setkání bylo vzájemné sdílení zkušeností a předávání příkladů dobré praxe.

Oficiální web projektu

Publikace k projektu

Naše škola se do projektu zapojuje spoluprací se ISŠ polygrafickou, která působí ve Slatině a která připravuje pro naše žáky zajímavý program, konkrétně Otevřené dílny grafiky, tisku a ušlechtilé knižní vazby pro žáky ZŠ. Tato spolupráce se střední školou pokračuje i ve školním roce 2016/2017, dílny se konaly 14. října 2016 a zúčastnili se jich žáci 8.A.

Žáci už několika ročníků se tedy za dobu spolupráce prakticky seznámili se základy počítačové grafiky, byly jim demonstrovány technologické možnosti tří tiskových technik, na aplikaci technik průtisku a tisku z výšky se fyzicky podíleli. Taktéž se zúčastnili ručního zušlechťování papíru a řady dalších knihařských výrobních postupů. To vše za podpory a spolupráce pedagogů a žáků ISŠ polygrafické. Žáci naší školy si rozšířili svoji zkušenost s prací s technickými materiály a využívání digitálních technologií a vytvořili si snad objektivní a vyvážený názor na klady i úskalí technických oborů řemeslného charakteru.

Fotogalerie z dílen v r. 2016

Fotogalerie z dílen v r. 2015