Kategorie: MS

Návštěva hasičské stanice v brně-líšni

V druhé polovině června navštívily starší děti hasičskou záchrannou stanici v Líšni. Mohly si vyzkoušet hasičské helmy, viděly včelařskou helmu, seznámily se s věcmi, které jsou uloženy v autech. Zjistily, k čemu slouží a jak funguje tzv. „mrtvý muž“, zkoušely hasit hořící hrad, jak se sedí v hasičském autě a spoustu dalších věcí.


Rozloučení s předškoláky

12. 6. 2018 patřilo pódium na školní zahradě našim předškolákům, kteří zpívali písničky, tancovali a společně přednesli básničky. Tím se krásně rozloučili s mateřskou školou a byli pasováni na školáky. Přejeme jim hodně štěstí na cestách s aktovkami i batůžky na zádech a spoustu nových kamarádů.


Den dětí v MŠ

Jak asi všichni víme, dne 1. června slaví děti svátek. Žákovský parlament pro tuto příležitost přichystal na zahradě MŠ několik zábavných stanovišť. Děti postupně plnily úkoly a na kartičku, kterou nosily na krku, získávaly razítka. Po dokončení všech disciplín následovala zasloužená odměna. Děti si užily krásný sváteční den.

Fotogalerie z programu


Raneček pohádek

Ve středu přijela do naší školky paní Inka Horáková s divadelním představením "Raneček pohádek". Děti zhlédly několik krátkých veselých pohádek s maňásky zajíčka, rybičky, čertíka, ovečky či vlka a zazpívaly si spolu s nimi známé písničky.

Fotogalerie z představení


Ptačí Centrum – záchranná stanice

V úterý k nám zavítala záchranné stanice - Ptačí Centrum. Děti se seznámily se zvířaty, které se snaží záchranná stanice vyléčit a vypustit zpět do přírody. Mohly si vyzkoušet nakrmit kozu z láhve, pohladit sovu nebo si chytit kohouta. Na rozloučení byla vypuštěna holubice.

Fotogalerie z akce


Program na červen 2018

1. 6. 2018

Den dětí

4. - 8. 6. 2018

Škola v přírodě

12. 6. 2018

Rozloučení s předškoláky; začátek v 16:30, zahrada v přírodním stylu (u ZŠ Jihomoravské nám. 2)

13. 6. 2018

Návštěva hasičské stanice v Líšni (cca 30 předškoláků), 9:00 – Včelky a Broučci (odchod z MŠ v 8:15), 10:15 – Motýlci (odchod z MŠ v 9:30)

18. 6. 2018

Výlet dětí ze tříd Zajíčků, Berušek a Žabek - Jalový dvůr (Heršpice). Odchod z MŠ v 7:50.

21. 6. 2018

Návštěva hasičské stanice v Líšni (cca 30 předškoláků), 9:00 – Berušky a část žabek (odchod z MŠ v 8:15), 10:15 – Zajíčci a část Žabek (odchod z MŠ v 9:30)

21. 6. 2018

Výlet dětí ze tříd Včeliček, Broučků a Motýlků - Jalový dvůr (Heršpice). Odchod z MŠ v 7:50.


Pan hasič v MŠ

,,Až budu velký, bude ze mě hasič!“, to často slýcháváme po návštěvě hasiče v naší MŠ. Děti se dozvěděly mnoho důležitých a zajímavých informací. Povídaly si například o tom, kdy volat číslo 150, co dělat, když v bytě vypukne požár, jak na sebe upozornit a jak bude jejich záchrana vypadat, což také byla největší zábava - děti lezly podél hadice a dokonce si mohly zkusit nasadit funkční dýchací masku. Z této návštěvy měli všichni velkou radost a předškoláci se už těší na výlet do líšeňské hasičské stanice.

Fotogalerie z návštěvy


PŘIHLÁŠENÍ DÍTĚTE DO MŠ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN (20. - 31. 8. 2018)

Do 31. 5. 2018 je možné přihlásit dítě do MŠ pro období od 20. do 31. 8. 2018. V kanceláři školy (budova ZŠ) odevzdáte Žádost o přijetí dítěte do MŠ v období letních prázdnin spolu s kopií evidenčního listu a zplnomocnění k převzetí dítěte z Vaší MŠ. Školné činí 250 Kč, hradí se v hotovosti ve dnech 19. a 20. června 2018 od 7:15 do 15:00 u hospodářky pí Tomašíkové (v budově ZŠ, 2. patro vpravo).


Dopravní pohádka Pozor, Zebra!

Bylo, nebylo… princezna Eliška s králem Davidem nás zavedla do pohádky, ve které si povídaly křižovatka se zebrou (s přechodem pro chodce) a dopravní značky se semaforem. Děti si připomněly, jak mají přecházet silnici, co znamenají barvy na semaforu a po jaké straně silnice jezdí auta.

Fotogalerie z akce


Program na květen 2018

9. 5. 2018                 

Hasiči v MŠ: 8:30 – třída Broučků, 9:30 – třída Zajíčků, 10:30 – třída Včeliček

14. 5. 2018               

Pozor, Zebra! Dopravní program (pro malé děti),  začátek v 9:15 ve třídě Zajíčků

16. 5. 2018               

Účast reprezentantů MŠ na „Olympiádě dětí předškolního věku“

17. 5. 2018   

Hasiči v MŠ: 9:00 – třída Berušek a Žabek, 10:00 – třída Motýlků

22. 5. 2018               

Pomáháme zvířátkům; přehlídka Záchranné stanice (od 10:00)

30. 5. 2018               

Divadelní představení v MŠ – „Raneček pohádek“ (pro malé děti), začátek v 9:15 ve třídě Berušek


Rej čarodějnic

Koncem dubna spálily děti spolu s rodiči na zahradě velkou papírovou čarodějnici, vařily lektvary z nejrůznějších podivných ingrediencí, poslepu procházely strašidelným lesem, házely žáby do hrnce, zahrály si maximikádo, opékaly buřty. Děkujeme rodičům, kteří se do organizace akce zapojili.

Fotogalerie z akce


Návštěva Divadla radost

Jednoho pondělí jsme se vypravili s dětmi do Divadla Radost na pohádku Budulínek z hudebky. Děj nás zavedl z láskyplné chaloupky do nebezpečného lesa, z náruče milujících prarodičů až do temné liščí díry. Pohádka se odehrávala v lesní hudební škole, kde zpívala vrána, prasátko, jelen i liška a samozřejmě i děti v hledišti, které s napětím celý příběh sledovaly.


Lyžařská školička

V termínu od 12. – 16. března proběhla lyžařská školička pro děti z mateřské školy a děti z prvních a druhých tříd. V pondělí jsme se vydali směr Jeseníky a postupně začali pilovat jízdu na lyžích. Děti byly rozděleny do tří skupin, podle svých dovedností. A i když nám počasí občas nepřálo, poslední den zvládly děti projet závěrečným slalomem.

Fotogalerie z lyžařské školičky


Slet broučků ve školce

V pořadu kouzelníka Jirky se děti naučily vnímat kouzlení jako příjemnou hru. Dozvěděly se, jak některá kouzla fungují. A v neposlední řadě vykouzlily společně s kouzelníkem světlušky.


Program na duben 2018

4. 4. 2018                             

Jarní tvoření ve Fantázii (9:00 – třída Broučků, 10:30 – třída Včeliček)

5. 4. 2018                 

Jarní tvoření ve Fantázii (9:00 – třída Zajíčků, 10:30 – třída Motýlků)

6. 4. 2018                             

Jarní tvoření ve Fantázii (10:30 – třída Berušek a Žabiček)

9. 4. 2018                                                   

Pohádka „O Budulínkovi“, Divadlo Radost; začátek v 9:00, odchod z MŠ v 8:10

26. 4. 2018                                                 

Rej čarodějnic na zahradě MŠ, akce pro rodiče s dětmi; začátek v 15:00


Velikonoční dílničky

Týden před Velikonočním pondělím si mohly děti s rodiči vyrobit ve svých kmenových třídách drobnosti inspirované jarem a Velikonocemi – modelovaná či mramorovaná vajíčka, přáníčka zdobená ubrouskovou technikou nebo „zmizíkováním“, omotávané a voskované zápichy do květináčů, svoji kreativitu projevily při zhotovování kuřátka, kohoutka či ptáčka z papíru, pírek a dalších materiálů. Spokojené děti si výrobky hned odnášely domů, aby si slavnostně vyzdobily své pokojíčky.


Povídání o zubní hygieně

Jak si správně čistit zoubky? To už naše dětí ví, a že je čistí pro zdraví. Povídání o zoubkách si děti vyslechly ve svých třídách a prakticky si vyzkoušely správné čištění zoubků. Zapojily se do povídání a zjišťovaly, jak se mají starat o své zoubky a proč, z čeho vznikají kazy, co zoubkům prospívá a co jim naopak škodí. Také se dozvěděly, jaké zoubky máme, k čemu vlastně slouží, jaký kartáček používáme, jak používáme pastu, kolikrát denně si zoubky máme čistit apod. Potom si každý vyzkoušel držet správně svůj kartáček a zoubky si vyčistit. Vycenit zoubky jako tygr, pěkně kroužit, čistit nahoře i dole, vepředu i vzadu. A pak jazykem zoubky zkontrolovat, jestli jsou hladké. Děkujeme, že už víme, jak si zoubky vyčistíme.

Fotogalerie z programu


Do školy nanečisto

Na čtyřicet předškoláků navštívilo počátkem března první třídy základní školy, aby si poprvé zažilo opravdové školní vyučování. Paní učitelky ze všech tří prvních tříd si pro děti z mateřinky přichystaly pestrý program zahrnující ukázky z českého i anglického jazyka, matematiky i prvouky.


Program na březen 2018

7. 3. 2018

Návštěva prvních tříd ZŠ; určeno předškolákům; začátek v 9:00

13. 3. 2018                                     

Jak si správně čistit zoubky - „přednáška“ o zubní hygieně; začátek v 8:30

19. – 23. 3. 2018                 

Barevný týden v MŠ (PO – modrá, ÚT – žlutá, ST – červená, ČT – zelená, PÁ – bílá)

20. 3. 2018                                                 

Slet broučků ve školce – Školička kouzel (ve třídě Berušek), 9:15 – Berušky, Včelky, Broučci, 10:15 – Motýlci, Zajíčci, Žabičky

26. 3. 2018                                                 

Velikonoční dílničky s rodiči; začátek v 15:30 v jednotlivých třídách

27. 3. 2018                                     

Jarní fotografování dětí a tříd; začátek cca v 8:00


Návštěva jezírka

Moc rádi jezdíme do Soběšic do Jezírka (pobočky Lipky – školského zařízení pro enviromentální vzdělávání). Tentokrát jsme nahlédli i do podzemí – viděli krtčí i jezevčí chodbičky a pelíšky, prolezli si opět mraveniště. Postavili jsme Rumcajsovi nový les a dověděli se, kde všude se v lese ukrývá voda a proč je tolik důležitý její dostatek. Hmatem jsme poznávali různé pokryvy těla – a ty pak zkoumali i pod binokulárními lupami. Nakonec děti nahlédly do rozříznuté makovice, ochutnaly maková zrnka a povídaly si s lektory o motýlech a jejich housenkách.

Nemáte na zahradě motýly? Nechte kvést v trávníku nejrůznější květiny a uvidíte, že se k vám i po letech nastěhují zpět.


Školka na dopravním hřišti

Naše mateřská škola využila nabídku Areálu dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno, a v polovině února si tudíž starší děti mohly přímo na Riviéře zopakovat (pod vedením poručíka Andrey Potůčkové) základní pravidla silničního provozu. Nejprve si prohlížely uniformu a součásti výstroje strážníků městské policie, hledaly v obrázcích nesprávné chování dětí na ulici, odpovídaly na kvízové otázky. Někteří naši předškoláci dokonce znali telefonní čísla pro tísňová volání.  Potom si kluci a holčičky zahráli na účastníky silničního provozu i na strážníky samotné, když zkoušeli řídit dopravu v učebně. A co teprve, až si budou moci v létě s rodiči vyzkoušet cvičné dopravní hřiště s opravdovými semafory, to bude zážitek!

Program pro předškoláky se uskutečnil pod záštitou primátora Statutárního města Brna.


Program na únor 2018

13. 2. 2018

dopravní program „Koblížek“, místo konání: Dopravní hřiště Riviéra Brno, odchod z MŠ: v 8:15, s sebou: batůžek na přezůvky a svačinu; program je určen předškolákům ze tříd Včeliček, Motýlků a Broučků

14. 2. 2018                            

dopravní program „Koblížek“, místo konání: Dopravní hřiště Riviéra Brno, odchod z MŠ: v 8:15, s sebou: batůžek na přezůvky; program je určen předškolákům ze tříd Zajíčků, Berušek a Žabek

14. 2. 2018                            

Zimní pohádka v  MŠhraje Pohádkové divadlo; program je určen pro mladší děti (nezúčastní se jej předškoláci)

19. 2. 2018                            

Karneval v tělocvičně ZŠ (pro děti s rodiči), začátek: v 15:30

27. 2. 2018                            

Večerníček na výletě (program EVVO), místo konání: Jezírko Soběšice; odchod z MŠ: v 7:30, program je určen předškolákům


Cena primátora města Brna

I v letošním roce získala naše mateřská škola Cenu primátora města Brno v tradiční celoměstské soutěži, která se pořádá pravidelně již od roku 2001. Soutěž je určená všem žákům mateřských, základních a speciálních škol v Brně a okolí. Soutěž, konaná pod záštitou primátora Statutárního města Brna, je zaměřena na výtvarné a literární dovednosti žáků (malba, kresba, různé literární žánry). Tentokrát jsme vytvořili pro městskou policii skutečný bonbónek, kterým byl doslova a do písmene 3D vánoční policejní betlém na téma: Strážník v ulicích. Ani tentokrát jsme s dětmi nešetřili humorem. Už jste někdy viděli strážníky jezdit ve vánočním elektrickém vláčku na Svoboďáku nebo se prohánět na kluzišti pod Joštem na koni? Tento skvostný model o rozměrech 60 x 100 cm, který dělaly naše děti z Broučků, Včeliček, Berušek, Žabek, Zajíčků a Berušek společně s paní učitelkou, jste mohli vidět 23. 12. 2017 na Nové Radnici v rámci předávání cen.


Adventní zvyky a zimní království

Před Vánoci se předškoláci v prostorách Střediska ekologické výchovy Hlídka pomyslně vrátili na konec listopadu ke svátku svaté Kateřiny, kdy končí tancovačky a kdy se dřív sousedky začaly scházet ke draní peří, předení a vyprávění. Naše děti se též pokoušely stáčet v prstech nitku z chomáče ovčího rouna nebo vyčesaného lnu a postupně si prošly i všechny zvyky vážící se k významným svátkům adventu a štědrovečernímu dni. Do školky si odnesly vlastnoručně zhotovený polez a vrkoč a dojem, že „teď je to lepší, protože dřív se muselo víc pracovat a chodilo víc strašidel.“

Zkraje ledna pak ostatní děti prožily příběh sněhové vločky v muzikoterapeutické pohádce Zimní království. A tak už vědí, že sněženky jsou vlastně sněhové vločky, které chtěly zůstat na Zemi. Důležitější ale je, že si všechny několikrát zahrály na různé exotické hudební nástroje – shanti, dešťový buben, kalimbu, nejrůznější chřestidla, pentatonicky laděné zvonkohry, tibetské mísy, hudební zvířátka, drhla, bubínky atd.


PROGRAM NA LEDEN 2018

5. 1. 2018

Zimní pohádka – muzikoterapie (program je určen pro malé děti, nezúčastní se jej předškoláci). Uskuteční se ve třídě Berušek: 9:15 – Berušky a část dětí ze třídy Broučků, 10:15 – Zajíčci a Žabky

8. 1. 2018

Zimní pohádka – muzikoterapie (program je určen pro malé děti, nezúčastní se jej předškoláci). Uskuteční se ve třídě Zajíčků: 9:15 – Včelky, 10:15 – Motýlci a část dětí ze třídy Broučků


Mikuláš v MŠ

V úterý 5. prosince 2017 nás navštívil Mikuláš, andělé a mnoho čertů. Děti se na tento den velmi těšily a už týden předem odpočítávaly, kolikrát ještě budou spinkat, než Mikuláš přijde. Všechny si byly docela jisté, že byly hodné, avšak s příchodem čertů jejich malé dušičky sbíraly odvahu k tomu, aby se k nim přiblížily. Naštěstí na všechno dohlíželi hodní andělé, kteří neposedné čerty drželi v patřičné vzdálenosti. Všechno se tak obešlo skoro bez slziček a děti hrdě předváděly Mikulášovi básničky a písničky. Byly překvapeny, že Mikuláš ví o jejich prohřešcích a všechny slíbily, že se budou chovat pěkně ke svým kamarádům, že si budou uklízet hračky a že budou dělat svým rodičům radost, za což si vysloužily sladkou nadílku.

Fotogalerie z návštěvy Mikuláše a spol.


Program na prosinec 2017

5. 12. 2017   

Mikulášská nadílka

9. 12. 2017     

Slatinské Vánoce  – vystoupení dětí z MŠ ve 14:30

18. 12. 2017   

Vánoce (program EVVO, SEV Hlídka) – akce pro předškoláky ze tříd Motýlků, Zajíčků a Berušek; místo konání Špilberk. Odchod z MŠ v 8:20.

19. 12. 2017   

Vánoce (program EVVO, SEV Hlídka) – akce pro předškoláky ze tříd Žabiček, Včeliček, Broučků; místo konání Špilberk. Odchod z MŠ v 8:20.

19. 12. 2016   

Vánoční posezení s rodiči – začátek v 15:30 


Hvězdárna - „Vzhůru nohama“

V pondělí 20. 11. 2017 jsme se s dětmi vydali do Hvězdárny a planetária města Brna. Této akce se zúčastnila celá mateřská škola. Při naší návštěvě jsme se nejdříve dozvěděli, které hvězdy, souhvězdí a planety můžeme právě v tomto období vidět na noční obloze. Jsou to například Velká medvědice, Malá medvědice, Orion, Pegas, Venuše... Poté nás čekal animovaný příběh s názvem „Vzhůru nohama“ o holčičce, která chodila hlavou dolů. Během putování zvláštním světem jsme se seznámili se zvířaty žijícími ve vodě a na obloze, zjistili jsme, jak měsíc mění svou podobu (písmena C, D). A v neposlední řadě jaká jsou úskalí pouličního osvětlení.

Fotogalerie z návštěvy planetáriaPutování Afrikou

Byli jste někdy v Africe? Že ne? Tak to my, děti ze školky ano. A kolik jsme toho viděly a slyšely… Stačilo jen zavřít očka a nechat se unášet hudbou a zvuky afrických nástrojů, které nás zanesly přes šumící moře rovnou do Afriky. Velbloudi tam putovali Saharou, také jsme slyšely chřestýše a štíry. Dokonce jsme pomáhaly africkému šamanovi přivolat dešťový mrak … a opravdu se nám to povedlo. Z toho deště se radovali i sloni a zebry. Nejvíce se nám líbil zvuk papoušků, žab i opiček, které dováděly v tropickém deštném lese. Po této záživné cestě nás poutníkova píšťala přenesla zpět do školky. Byl to nádherný výlet, děkujeme.

Fotografie z putování


Program na listopad 2017

1. 11. 2017                           

Putování Afrikou – muzikoterapie (E. Sedláková)

Uskuteční se ve třídě Zajíčků:

9:00 – Zajíčci,  10:00 – Včelky, 11:00 – Broučci

2. 11. 2017                           

Putování Afrikou – muzikoterapie (E. Sedláková)

Uskuteční se v 9:00 ve třídě Motýlků a v 10:30 ve třídě Berušek

8. 11. 2017   

Tvoření ve Fantázii  (v 9:00 Včeličky; v 10:30 Broučci)

9. 11. 2017   

Tvoření ve Fantázii  (v 9:00 Zajíčci; v 10:30 Motýlci)

15. 11. 2017                       

Tvoření ve Fantázii  (v 9:00 Berušky; v 10:30 Žabky a děti, které se v předcházejících termínech nemohly tvoření zúčastnit)

20. 11. 2017            

Vzhůru nohama – Hvězdárna a planetárium Brno

28. 11. 2017                        

Vánoční fotografování dětí

začátek cca v 8:00 ve třídě Zajíčků


DÝŇOVÉ ODPOLEDNE

Dýně volající „Hokaidóóóóó“ pozvala děti a rodiče v úterý 24. 10. 2017 na podzimní dýňové odpoledne ve školce. Ve svých třídách si rodiče spolu s dětmi vytvořili podle své fantazie dýňové strašáky nebo lucerničky. Během dlabání děti zjišťovaly, jak dýně vypadá a jaká je uvnitř, že má semínka a vaří se z ní polévka nebo jiné dobroty. Rodiče i děti zapojili svoji fantazii a vytvořili opravnu krásná díla, vyřezávaná nebo ozdobená různými přírodninami. „Dýňáčci“ nám tak zpříjemní podzimní dny a vyzdobí nám prostory ve školce nebo doma. Děkujeme za příjemné odpoledne!

Fotogalerie z akce


O SMOLÍČKOVI

"Domluva a dané slovo platí, odjakživa platí, lidé zlatí..."

17. 10. 2017 touto písničkou představili hudebníci Dáša, Jarka a Honza z divadla Musica Animae pohádku O Smolíčkovi. Smolíček nedodržel slib, který dal jelenovi, a pustil do chaloupky v lese Jeskyňku. Ta ho odnesla do hlubokého lesa, a jak známo, nebýt zachránce jelena, zle by to s ním dopadlo. Jelenovi slíbil, že už to nikdy neudělá, a dané slovo už nikdy neporušil. Přestože se Jeskyňky některé děti trošičku bály, hudební pohádka se jim moc líbila. Aktivně vstupovaly do děje a společně jsme si tak ve školce užili pěkné představení.


Kaštánek, drak a Duběnka – environmentální edukační program SEV Hlídka

Princ Kaštánek má velkou starost. Jeho princeznu Duběnku mu odnesl drak Bouřlivák. Když se to naše děti dověděly, Tobiášek a Anička navrhli, že princi pomůžeme princeznu najít a draka zahnat. Drak Kaštánkovi zanechal dopis: "... musíš mi dokázat, že umíš používat svoje smysly a rozum. A že jsi chytřejší než já. Pak ti princeznu vrátím..." Děti souhlasily, že Kaštánkovi pomůžou. Splnily všechny úkoly, Duběnku osvobodily a drakovi tak dokázaly, že nejen Kaštánek, ale i ony používají své smysly a rozum.

Princezna byla ráda, že je zase volná (bylo jí po Kaštánkovi tuze smutno) a pozvala nás na pravou podzimní svatební hostinu. Další návštěva Střediska ekologické výchova Hlídka čeká naše předškoláky v prosinci.

Fotogalerie z programu


Program na říjen 2017

9. 10. 2017

SEV Hlídka: environmentální program „Jak si Kaštánek zasloužil princeznu Duběnku“, akce se zúčastní předškoláci z Broučků, Včeliček a Berušek místo konání: Špilberk, odchod z MŠ v 8:00.

10. 10. 2017

SEV Hlídka: environmentální program „Jak si Kaštánek zasloužil princeznu Duběnku“, akce se zúčastní předškoláci z Motýlků, Žabek a Zajíčků, místo konání: Špilberk, odchod z MŠ v 8:00.

17. 10. 2017

Musica Animae: hudební pohádka „O Smolíčkovi“, (v MŠ):

9:15     Zajíčci, Žabky, Motýlci

10:15   Včelky, Berušky, Broučci

24. 10. 2017

Dýňové dílničky pro rodiče s dětmi, začínáme v 15:30.


O kocourovi v botách

Dne 26. 9. 2017 k nám do školky zavítal kocour. Nebyl to kocour ledajaký, patřil mládenci, který na rozdíl od svých bratrů nezdědil mlýn ani pole, ale právě kocoura. Kocourek se rozhodl, že dopomůže svému pánu ke štěstí. Obstaral si boty a pytel a vydal se na lov. Jenže ouha, u lesa narazil na spoustu odpadků. Děti kocourovi pomáhaly odpadky sbírat a třídit. Poznali jsme, že třídění druhotných surovin je pro děti samozřejmostí. Děkujeme za to Vám, rodičům.

Fotogalerie


Loutkové divadlo Narcis

V pátek 22. září za našimi dětmi a žáky školy přijelo Loutkové divadlo Narcis, divadlo s dlouholetou tradicí ve svém oboru – loutkoherectví. Neviděli jsme pohádku, ale veselý hudební program, ve kterém děti viděly, co všechno loutky dovedou. Také bylo co k poslouchání, protože na hudbu loutky hrály na různé hudební nástroje, zpívaly a dělaly různé veselé a akrobatické kousky. Děti byly nadšené, když tyto velké loutky – marionety vystupovaly a chodily přímo před nimi. Dobře tak viděly, jak se loutky chovají a pohybují. Loutkoherci nakonec vybrali některé děti, které si samy vyzkoušely, jak se loutky ovládají – třeba klavírista nebo paní zpěvačka. Potěšili nás, pobavili a moc jim za to děkujeme!

Fotky z představení


Africká pohádka

V daleké Africe žila maminka Bavana a její malý syn Bumty. Bumty rád bubnoval na svůj bubínek a předával si bubnováním i zprávy se svými kamarády Tongou a Mumbou. Maminka vařívala pravé africké jídlo fufu, které chutná jako naše krupicová kaše.

Jednoho dne zmizela voda z řeky. Převalila se přes diváky a byla pryč. Vzala s sebou i bubínek. Bumty se jej vydal hledat... Našel. I řeku. Pod kořeny velkého baobabu všechno schoval tlustý had. Bumty hada bubnováním odehnal a diváci mu vydatně pomáhali dupáním, tleskáním a ječením.

Děti tvrdí, že se jim v Africe líbilo a nejraději by se už začaly balit na zimní výpravu do Grónska. Ale musí počkat až do ledna, až k nám „Pohádkové divadlo“ zase přijede.

Fotogalerie z představení


Program na září 2017

22. 9. 2017

LOUTKOVÉ DIVADLO NARCIS, Praha (tělocvična ZŠ) - 9:00 celá MŠ

18. 9. 2017     

AFRICKÁ POHÁDKA (v MŠ) - 9:15 Zajíčci, Žabky, Motýlci, 10:15 Včelky, Berušky, Broučci

26. 9. 2017    

KOCOUR V BOTÁCH (v MŠ)

tematické dílny EVVO – třídění odpadu - 9:15 Včelky, Berušky, Broučci, 10:15 Zajíčci, Žabky, Motýlci


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 

Vážení rodiče,

v úterý 12. 9. 2017 v 16:00 se konají třídní schůzky v jednotlivých třídách MŠ. Prosíme, přijďte bez dětí.


Co děti potřebují do MŠ:

 • * přezuvky
 • * oblečení do třídy:
 •       o tepláky, tričko, sukni, šaty
 • * náhradní oblečení:
 •       o spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky
 • * oblečení na pobyt venku (dle počasí):
 •       o tepláky, punčocháče, oteplovačky, krátké kalhoty …
 •       o tričko s krátkým /dlouhým rukávem
 •       o mikinka, svetr, bunda
 •       o boty na suchý zip
 •       o pokrývka hlavy (kšiltovka, čepice)
 •       o holínky a pláštěnka
 • * pyžamo
 • * zubní pastu, kartáček na zuby, kelímek
 • * hrníček na pití (porcelánový)
 • * 3 průkazové fotografie
 • * pákový šanon a euroobaly A4

VŠE PODEPSANÉ!!!


Archiv událostí v MŠ 2016/2017

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc srpen 2018 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Co nás čeká ...

Žádné události