Kategorie: MS

Textilní dílna pro rodiče s dětmi

V rámci projektu „Předu, předu, tenkou nitku“ děti navštívily nejdříve zvířátka v Lamacentru. Další akcí, která proběhla, byly dílničky s rodiči - tvoření z vlny různými technikami. Děti i rodiče se tak mohli seznámit s technikami, jako je předení, plstění nebo tkaní, vyzkoušet si tak pracovat s vlnou a uvědomit si, jak se z vlny přímo od ovečky může stát například plstěná kulička, vlněné klubíčko nebo svetr. V některých třídách si děti s rodiči vytvořili k vlněným výrobkům také již tradiční podzimní „Dýňáčky“.

Výlet do Lamacentra

Prší, je zataženo, ale nám to nevadí. Bereme si pláštěnky, batůžky, mrkvičky, jablíčka a hurá do Lamacentra. Moc jsme se těšili na ovečky, kozy, králíčky i lamy. Paní Maruška, která nás dopoledním programem provázela, nám o každém zvířátku něco pověděla. A představte si, my jsme mohli zvířátka hladit, krmit a jít za nimi do ohrady. I když nám počasí nepřálo, bylo to velice příjemné a zajímavé dopoledne.

Statečný zajíček

V úterý 25. září zavítalo do MŠ Divadlo Sandry Riedlové s pohádkou Statečný zajíček. Přivoláním sluníčka začala pohádka, ve které se představil zajíček Fikáček, jeho kamarád koloušek, sova, liška Zrzečka, Myslivečka a její pes. Děti pohádku bedlivě sledovaly a povzbuzovaly zajíčka. Vše dobře dopadlo a statečný zajíček Fikáček za pomoci Myslivečky a jejího věrného psa vyhnal z pole lstivou a prolhanou lišku.

Program na říjen

2. a 3. 10. 2018

Lama, ovce, koza – Výjezd s dětmi do Lama centra Hády objednaným autobusem – Akce z projektu: Předu, předu, tenkou nitku. 2. 10. – pojedou: Motýlci, Zajíčci, Žabky 3. 10. – pojedou: Včelky, Broučci, Berušky. Další podrobnosti na nástěnkách v příslušných třídách.

9., 10., 11. října 2018

Textilní dílna pro rodiče s dětmi - pokračování akce z projektu - předení, plstění, tkaní - různými technikami  - bližší informace na nástěnkách v příslušných třídách.

16.  a  17. 10. 2018

Hrátky Zdravé 5 – vzdělávací program o zdravé výživě, povídání a praktické činnosti s dětmi.

24. a 25. 10. 2018

SEV HLÍDKA  - Podzimní barvičky – edukační program jen pro předškoláky.

31. 10. 2018 v 9h.

Divadlo v MŠ - Babička Chrota vypráví – pohádka s písničkami a představení hudebních nástrojů - jen pro malé děti.

Říjen 2018

Tvoření s rodiči -  Dýňáčci  -  datum konání a bližší informace na nástěnkách v příslušných třídách.

Vítáme po prázdninách všechny děti, stávající i nové a jejich rodiče v naší mateřské škole a ve školním roce 2018/2019

Opět nám začíná nový školní rok. Protože nám do každé třídy přijdou nové malé děti, je akcí na začátku školního roku méně a tento měsíc si necháváme spíše jako adaptační, aby si děti zvykly na nové prostředí v mateřské škole, na paní učitelky, na uspořádání dne v mateřské škole a na nové kamarády.

Ať už jde někdo do mateřské školy poprvé a jiný se těší na kamarády, které celé prázdniny neviděl, všichni se potřebujeme naučit nebo si připomenout, kde je možné si hrát a kde běhat a jak je potřebné se chovat bezpečně  -  v mateřské škole, na zahradě i na vycházkách.

Prožívejme s dětmi jejich krásný, hravý, dětský svět a přejme jim, ať se objevování všeho nového, pro ně stane krásným, velkým dobrodružstvím.

Program na září

25. 9. 2018

Statečný zajíček - divadlo v MŠ – 2 skupiny dětí (v 9:15 a v 10:15 hod.)

Co děti potřebují do MŠ:

• * přezuvky
  • * oblečení do třídy:
  •       o tepláky, tričko, sukni, šaty
  • * náhradní oblečení:
  •       o spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky
  • * oblečení na pobyt venku (dle počasí):
  •       o tepláky, punčocháče, oteplovačky, krátké kalhoty …
  •       o tričko s krátkým /dlouhým rukávem
  •       o mikinka, svetr, bunda
  •       o boty na suchý zip
  •       o pokrývka hlavy (kšiltovka, čepice)