Kategorie: MS

rozloučení s předškoláky

Letošní rozloučení s předškoláky zahájil samotný Jan Amos Komenský. Po krátkém proslovu dal prostor dětem, našim předškolákům. Děti a paní učitelky si společně připravily vystoupení plné písniček a básniček: Dáme klukovi školy, Když nemůžeš, tak přidej víc, Loučení, Jak to bylo, pohádko, Prázdniny. Slavnostní odpoledne bylo zakončeno pasováním dětí na školáky. Děti nám také prozradily, čím by chtěly v dospělosti být. Přejeme, ať se jim přání vyplní.

Více fotografií v Galerii MŠ.

 


výlet DinoPark a zoo vyškov

Dne 10. a 13. června 2019 navštívily děti z MŠ Jihomoravské nám.4 ZOOPARK a DINOPARK Vyškov. Dětem se líbila patnáctiminutová vyhlídková jízda DinoExpresem do DinoParku, kde děti obdivovaly více než čtyřicet statických i pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životní velikosti. Nadšeně zhlédly 4D kino – pohádku o dinosaurech. V ZOOParku se dětem líbilo na Dvorečku u naší babičky, kde si mohly pohladit jednotlivá hospodářská zvířátka. Po prohlídce expozicí Afrika, Asie a Jižní Amerika a s dárečkem od pořádající agentury se děti s mnoha krásnými zážitky vrátily do mateřské školy.
Více fotek naleznete v Galerii MŠ.

 


ŠKOLKA V PŘÍRODĚ

3.6. odjelo 28 dětí na školu v přírodě do Jeseníků (Kouty nad Desnou). Děti se na 5 dnů ocitly na palubě lodi, kde zažívaly námořnické dobrodružství. Navštívil je beznohý pirát Luděk, našly zlatého piráta Karla a nakonec objevily pravý pirátský poklad. Domů jsme odjížděli plni dojmů a zážitků.

FOTKY ZE ŠKOLKY V PŘÍRODĚ NALEZNETE ZDE.


Program na červen 2019

3.-7.června 2019  – Školka v přírodě

6.června 2019 – Divadlo RADOST - "Tři čuníci"

10.června 2019 - ŠKOLNÍ VÝLET do Dinoparku Vyškov (třídy: Včeličky, Zajičci, Broučci, Žabky)

13.června 2019 - ŠKOLNÍ VÝLET do Dinoparku Vyškov (třídy: Berušky, Motýlci)

19.června 2019 – Záchranné centrum Hošťálková - Dravci

20.června 2019 - Rozloučení s předškoláky v 16:30 na zahradě ZŠ


DEN DĚTÍ V MŠ

Oslavu Dne dětí si pro nás i letos připravili žáci ze školního parlamentu. Na zahradě připravili úkoly, po jejichž splnění si děti mohly vybrat nějakou zajímavou odměnu. A jaké úkoly musely děti splnit? Přejít po laně, házet na cíl, poznávat barvy, podlézt pavučinu, přeskakovat kameny v řece, pomáhat nasbírat houby na polévku. Všichni účastníci se do úkolů pustili s radostí a dostali se tak úspěšně do cíle.

Fotky z akce zde.


POVÍDÁNÍ S PANEM HASIČEM

Konečně jsme se dočkali a přišel mezi nás pan hasič. Zblízka jsme si mohli sáhnout na hasičskou uniformu, na helmu, dýchací masku a vlastně na všechno co potřebují hasiči ke své práci. Hravou formou jsme si zopakovali, jak se přechází silnice, co máme dělat, když si opaříme prstík a taky jak na sebe upozornit, když je dům plný kouře. VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII MŠ.

 


program na květen 2019

15. května 2019 - Hasič v MŠ - třída Zajíčci, Včelky, Broučci

20. května 2019 - Muzikoterapie - Letní pohádka o vodě: Berušky, Žabky, Zajíčci

24. května 2019 - Muzikoterapie - Letní pohádka o vodě: Motýlci

30. května 2019 - Muzikoterapie - Letní pohádka o vodě: Včelky, Broučci

28. května 2019 - Návštěva hasičské stanice v Líšni (děti předškolního věku + OŠD)

31. května 2019 - Den dětí v MŠ (dopolední program ve spolupráci se ZŠ)


Kouzelník v MŠ

Dne 30.4. nás navštívil kouzelník...Představení začalo a my jsme se ocitli u Harryho Pottera v Bradavicích. A představte si, měl pravou kouzelnickou hůlku a kouzlil penízky, karty i prstýnek. Celé představení jsme s obdivem sledovali a také pomáhali kouzlit. Odcházeli jsme s tím, že si některá kouzla doma vyzkoušíme.

 


Medové království - SEV Hlídka

25. a 26.dubna jsme se s předškoláky vydali na hrad Špilberk. Příjemnou procházku jsme spojili s edukačním programem, který si pro nás připravila organizace ,,SEV Hlídka“. Tato slunečná dopoledne byla věnována včelkám a jejich životu. Děti se dozvěděly, jak včelky vypadají, jak se vyvíjí a hlavně jaký mají pro člověka význam. Vyzkoušely si jejich pilnou práci a za odměnu mohly ochutnat květový i lesní med.


Velikonoční tvoření

Ozdobit si vajíčko mramorovacími barvami, pomocí ubrouskové techniky, temperami, peříčky, stuhami, vyrobit si krabičku s velikonočním námětem, to vše a ještě mnohem více si děti mohly vyzkoušet ve středu před Velikonocemi. Každá třída si připravila několik zajímavých technik a děti za pomoci rodičů zdobili a tvořili dle vlastní fantazie. Děti se do práce pustily s nadšením a své výrobky si nakonec odnesly na památku domů.

 


Návštěva hasičské stanice

Hasičské auto i stanici jsme si prohlédli na návštěvě u dobrovolných hasičů ve Slatině. Pan hasič nám popsal jeho práci, řekl plno zajímavostí a ukázal vybavení hasičského auta. Nejvíc však děti zaujala ukázka práce s vysílačkou.

 


Pozvánka na dopolední akci pro děti 29. dubna 2019


PROGRAM NA DUBEN 2019

15.-18. dubna 2019 - Barevný týden v MŠ:

                                  PONDĚLÍ - žlutá barva
                                  
ÚTERÝ  - modrá barva
                                 
STŘEDA - červená barva
                                 
ČTVRTEK - zelená barva

17. dubna 2019 - Velikonoční dílničky s rodiči v jednotlivých třídách

25. dubna 2019 - SEV Hlídka - Včeličky, Berušky, Broučci (děti předškolního věku) 

26. dubna 2019 - SEV Hlídka - Zajíčci, Žabičky, Motýlci (děti předškolního věku)

30. dubna 2019 - Kouzelník v MŠ


Edukační program - Lesy České republiky, s.p.

Děti se seznámily formou hry, jak se prořezává a omlazuje les, rozeznávaly listnaté a jehličnaté stromy, poznávaly lesní zvířátka..jezevce, jeleny..a viděly jak vypadají parohy, rohy, kůže.Velkou radost dětem udělalo, že si mohly pohladit a podržet puštíka a také dostaly úkol: zasadily si do květináče semínka buku a ted musí pravidelně zalévat....

 

 


Jarní tvoření ve Fantázii

V měsíci březnu navštívily děti z naší MŠ středisko Fantázie. Zde na ně čekalo tvořivé dopoledne v keramické dílně, kde si mohly vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Pod vedením lektorek Marcely a Kláry děti tvořily dárek v podobě stromu, který vznikl z otisku jejich dlaně. Na závěr své dílo barevně vyzdobily. Z návštěvy si děti odnesly nejen vlastní výrobek, ale i zážitek z tvoření.

 


PROGRAM NA BŘEZEN 2019

4. března 2019 – Karneval v budově ZŠ (tělocvična) od 15:30 s doprovodem rodičů

13. března 2019 – Jarní tvoření ve Fantázii – Zajíčci, Včelky 

19. března 2019 - Návštěva 1. tříd v ZŠ Jihomoravské nám. 2 (děti předškolního věku)

27. března 2019 – Jarní tvoření ve Fantázii – Žabky, Broučci 

28. března 2019 – Lesy ČR – edukační program v MŠ


ZIMNÍ POHÁDKA

Černoušek Bum-ti velice touží vidět sníh, proto se vydá na dalekou cestu z Afriky až do Grónska. Tam se skamarádí s ledním medvědem Ursusem a Eskymákem Nanukem. Zažije spoustu nových zážitků. Poprvé vyseká díru do ledu, uloví rybu, potká Sněhovou vločku, se kterou si zatancuje. Nakreslí ji a vrací se zpět za maminkou do Afriky.

 


PEC NÁM SPADLA

5.2. k nám do školky zavítalo divadlo Paravánek s představením ,,Pec nám spadla.“ Celým příběhem nás za zvuku harmoniky provedly loutky Jeníčka a Mařenky. Podívali jsme se do jejich pohádkového světa plného písniček a smíchu. Zazpívali jsme si s nimi známé písničky jako na příklad ,,Kalamajka,“ ,,Komáři se ženili“ nebo ,,Já mám koně, vraný koně.“

 


PROGRAM NA ÚNOR

5. února 2019 - Divadlo Paravánek – Pec nám spadla (dvě skupiny 9:15 a 10:15)

19. února 2019 - Zimní pohádka (9:15 jen pro nepředškoláky)

27. února 2019 - Koblížek – areál dopravní výchovy (pouze předškoláci) AKCE ZRUŠENA

27. února 2019 - Tvoření ve Fantázii - třída Berušek a Motýlků


11. LEDNA 2019 NÁS ČEKÁ:


Vážení rodiče,

oznamuji vám, že z provozních důvodů bude mateřská škola ve dnech                                    27.12. 2018 - 2.1. 2019 uzavřena.

Mgr. Olga Bauerová
ředitelka


Tak na nás ani letos nezapomněli

Když se za dveřmi ozvalo známé bušení a řinčení řetězů, rozhostila se mezi dětmi obrovská nervozita a očekávání. Do třídy vstoupil vznešený Mikuláš a několik krásných andílků. Pozornost však přitáhli hlavně neposední čertíci, kteří poskakovali a řádili po celé třídě. Mikuláš byl naštěstí velice moudrý a i zlobivější děti dostaly druhou šanci, musely však slíbit, že se polepší. Zazpíváním písničky či zarecitováním si nakonec všichni vysloužili malý dáreček.

Foto zde.

 


program na prosinec

5. prosince 2018 - Mikulášská nadílka

13. prosince 2018 - Vánoční jarmark v tělocvičně ZŠ - začátek 17:00

15. prosince 2018 - SLATINSKÉ VÁNOCE – vystoupení dětí                                                                                                                     (13:45 sraz na Jihomoravském náměstí u květinářství)

17. prosince 2018 - Vánoční tvoření a posezení s rodiči – třída Žabiček v 16:00, třída Berušek v 16:00

18. prosince 2018 - Vánoční tvoření a posezení s rodiči – třída Broučci v 15:45, třída Zajíčci v 16:00

19. prosince 2018 - Vánoční tvoření a posezení s rodiči – třída Včeliček v 15:30, třída Motýlci v 16:00


Jak šel měsíc na návštěvu ke slunci

Navštívilo nás sférické kino neboli mobilní planetárium, které nás přeneslo přímo do pohádky. Ve velkém nafukovacím stanu si děti lehly na záda a dívaly se do zakřivené kupole jako na nebe. Promítání o cestě Měsíce za Sluníčkem v nás vyvolalo pocit, že nás vesmír obklopuje. Měsíc putoval po nebeské sféře a setkával se s dvanácti znameními, které mu pomáhají najít správnou cestu ke Slunci. Děti se seznámily s jednotlivými fázemi Měsíce a také zjišťovaly, v jakém znamení se narodily. Odnesly si pěkný zážitek, se kterým se určitě pochlubily svým rodičům.

 


babička chrota vypráví

I hudební nástroje mají někdy trampoty. Třeba v pohádce ,,Babička Chrota vypráví“ zlobil flétničky beraní roh a trumpeta, protože troubili moc silně a ony si proto nemohly hrát. Naštěstí flétničkám pomohl klarinet s pozounem a všichni se nakonec skamarádili.

Děti se pomocí této pohádky seznámily přibližně s padesáti hudebními nástroji, které si prohlédly i poslechly. V průběhu pohádky si zazpívaly známé písničky a dozvěděly se, jaké jednoduché nástroje si mohou doma vyrobit. Fotodokumentace zde.


SEV Hlídka - Podzimní barvičky

V programu na Špilberku si předškolní děti povídaly, jaké změny v přírodě na podzim nastávají a jak se rostliny i živočichové připravují na blížící se zimu. Králi Podzimu pomáhaly hledat barvy, ze kterých vytvořily podzimní malířskou paletu. Barvily listy a jako veverky pak hledaly oříšky a dělaly si zásoby na zimu.

 


Hrátky Zdravé 5

Ve druhé polovině října poskytl Nadační fond Albert dětem vzdělávací program o zdravé výživě - Hrátky Zdravé 5. Paní kuchařka ze zdravé školky předala dětem poznatky z oblasti zdravého životního stylu. Děti zjistily, jaké potraviny jsou zdravé a tělu prospěšné, které zdravé nejsou nebo dokonce mohou lidskému tělu škodit. Společně nachystaly svačinku složenou jen ze zdravých potravin ... a móóóc si na ní pochutnaly.

 


PROGRAM NA LISTOPAD

1., 5., 7. listopadu 2018

Vánoční tvoření ve Fantázii - 1.11. třída Včeliček a Broučků, 5. 11. třída Zajíčků a Motýlků

7.11. třída Berušek a Žabek
 

14. listopadu 2018

Sférické kino v MŠ - „Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci“
 

27. listopadu 2018

Vánoční fotografování dětí
 

V průběhu celého měsíce listopadu 2018

Společný projekt dětí v jednotlivých třídách – plstění většího objektu z projektu „Předu, předu, tenkou nitku“


Textilní dílna pro rodiče s dětmi

V rámci projektu „Předu, předu, tenkou nitku“ děti navštívily nejdříve zvířátka v Lamacentru. Další akcí, která proběhla, byly dílničky s rodiči - tvoření z vlny různými technikami. Děti i rodiče se tak mohli seznámit s technikami, jako je předení, plstění nebo tkaní, vyzkoušet si tak pracovat s vlnou a uvědomit si, jak se z vlny přímo od ovečky může stát například plstěná kulička, vlněné klubíčko nebo svetr. V některých třídách si děti s rodiči vytvořili k vlněným výrobkům také již tradiční podzimní „Dýňáčky“.


Výlet do Lamacentra

Prší, je zataženo, ale nám to nevadí. Bereme si pláštěnky, batůžky, mrkvičky, jablíčka a hurá do Lamacentra. Moc jsme se těšili na ovečky, kozy, králíčky i lamy. Paní Maruška, která nás dopoledním programem provázela, nám o každém zvířátku něco pověděla. A představte si, my jsme mohli zvířátka hladit, krmit a jít za nimi do ohrady. I když nám počasí nepřálo, bylo to velice příjemné a zajímavé dopoledne.

 

 


Statečný zajíček

V úterý 25. září zavítalo do MŠ Divadlo Sandry Riedlové s pohádkou Statečný zajíček. Přivoláním sluníčka začala pohádka, ve které se představil zajíček Fikáček, jeho kamarád koloušek, sova, liška Zrzečka, Myslivečka a její pes. Děti pohádku bedlivě sledovaly a povzbuzovaly zajíčka. Vše dobře dopadlo a statečný zajíček Fikáček za pomoci Myslivečky a jejího věrného psa vyhnal z pole lstivou a prolhanou lišku.

 


Program na říjen

2. a 3. 10. 2018

Lama, ovce, koza – Výjezd s dětmi do Lama centra Hády objednaným autobusem – Akce z projektu: Předu, předu, tenkou nitku. 2. 10. – pojedou: Motýlci, Zajíčci, Žabky 3. 10. – pojedou: Včelky, Broučci, Berušky. Další podrobnosti na nástěnkách v příslušných třídách.

9., 10., 11. října 2018

Textilní dílna pro rodiče s dětmi - pokračování akce z projektu - předení, plstění, tkaní - různými technikami  - bližší informace na nástěnkách v příslušných třídách.

16.  a  17. 10. 2018

Hrátky Zdravé 5 – vzdělávací program o zdravé výživě, povídání a praktické činnosti s dětmi.

24. a 25. 10. 2018

SEV HLÍDKA  - Podzimní barvičky – edukační program jen pro předškoláky.

31. 10. 2018 v 9h.

Divadlo v MŠ - Babička Chrota vypráví – pohádka s písničkami a představení hudebních nástrojů - jen pro malé děti.

Říjen 2018

Tvoření s rodiči -  Dýňáčci  -  datum konání a bližší informace na nástěnkách v příslušných třídách.


Vítáme po prázdninách všechny děti, stávající i nové a jejich rodiče v naší mateřské škole a ve školním roce 2018/2019

Opět nám začíná nový školní rok. Protože nám do každé třídy přijdou nové malé děti, je akcí na začátku školního roku méně a tento měsíc si necháváme spíše jako adaptační, aby si děti zvykly na nové prostředí v mateřské škole, na paní učitelky, na uspořádání dne v mateřské škole a na nové kamarády.

Ať už jde někdo do mateřské školy poprvé a jiný se těší na kamarády, které celé prázdniny neviděl, všichni se potřebujeme naučit nebo si připomenout, kde je možné si hrát a kde běhat a jak je potřebné se chovat bezpečně  -  v mateřské škole, na zahradě i na vycházkách.

Prožívejme s dětmi jejich krásný, hravý, dětský svět a přejme jim, ať se objevování všeho nového, pro ně stane krásným, velkým dobrodružstvím.  


Program na září

25. 9. 2018

Statečný zajíček - divadlo v MŠ – 2 skupiny dětí (v 9:15 a v 10:15 hod.)


Co děti potřebují do MŠ:

 • * přezuvky
 • * oblečení do třídy:
 •       o tepláky, tričko, sukni, šaty
 • * náhradní oblečení:
 •       o spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky
 • * oblečení na pobyt venku (dle počasí):
 •       o tepláky, punčocháče, oteplovačky, krátké kalhoty …
 •       o tričko s krátkým /dlouhým rukávem
 •       o mikinka, svetr, bunda
 •       o boty na suchý zip
 •       o pokrývka hlavy (kšiltovka, čepice)
 •       o holínky a pláštěnka
 • * pyžamo
 • * zubní pastu, kartáček na zuby, kelímek
 • * hrníček na pití (porcelánový)
 • * 3 průkazové fotografie
 • * pákový šanon a euroobaly A4

VŠE PODEPSANÉ!!!


Archiv událostí v MŠ 2017/2018


Archiv událostí v MŠ 2016/2017

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc srpen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Co nás čeká ...

Žádné události