Kategorie: MS

Program na únor 2018

13. 2. 2018

dopravní program „Koblížek“, místo konání: Dopravní hřiště Riviéra Brno, odchod z MŠ: v 8:15, s sebou: batůžek na přezůvky a svačinu; program je určen předškolákům ze tříd Včeliček, Motýlků a Broučků

14. 2. 2018                            

dopravní program „Koblížek“, místo konání: Dopravní hřiště Riviéra Brno, odchod z MŠ: v 8:15, s sebou: batůžek na přezůvky; program je určen předškolákům ze tříd Zajíčků, Berušek a Žabek

14. 2. 2018                            

Zimní pohádka v  MŠhraje Pohádkové divadlo; program je určen pro mladší děti (nezúčastní se jej předškoláci)

19. 2. 2018                            

Karneval v tělocvičně ZŠ (pro děti s rodiči), začátek: v 15:30

27. 2. 2018                            

Večerníček na výletě (program EVVO), místo konání: Jezírko Soběšice; odchod z MŠ: v 7:30, program je určen předškolákům


Cena primátora města Brna

I v letošním roce získala naše mateřská škola Cenu primátora města Brno v tradiční celoměstské soutěži, která se pořádá pravidelně již od roku 2001. Soutěž je určená všem žákům mateřských, základních a speciálních škol v Brně a okolí. Soutěž, konaná pod záštitou primátora Statutárního města Brna, je zaměřena na výtvarné a literární dovednosti žáků (malba, kresba, různé literární žánry). Tentokrát jsme vytvořili pro městskou policii skutečný bonbónek, kterým byl doslova a do písmene 3D vánoční policejní betlém na téma: Strážník v ulicích. Ani tentokrát jsme s dětmi nešetřili humorem. Už jste někdy viděli strážníky jezdit ve vánočním elektrickém vláčku na Svoboďáku nebo se prohánět na kluzišti pod Joštem na koni? Tento skvostný model o rozměrech 60 x 100 cm, který dělaly naše děti z Broučků, Včeliček, Berušek, Žabek, Zajíčků a Berušek společně s paní učitelkou, jste mohli vidět 23. 12. 2017 na Nové Radnici v rámci předávání cen.


Adventní zvyky a zimní království

Před Vánoci se předškoláci v prostorách Střediska ekologické výchovy Hlídka pomyslně vrátili na konec listopadu ke svátku svaté Kateřiny, kdy končí tancovačky a kdy se dřív sousedky začaly scházet ke draní peří, předení a vyprávění. Naše děti se též pokoušely stáčet v prstech nitku z chomáče ovčího rouna nebo vyčesaného lnu a postupně si prošly i všechny zvyky vážící se k významným svátkům adventu a štědrovečernímu dni. Do školky si odnesly vlastnoručně zhotovený polez a vrkoč a dojem, že „teď je to lepší, protože dřív se muselo víc pracovat a chodilo víc strašidel.“

Zkraje ledna pak ostatní děti prožily příběh sněhové vločky v muzikoterapeutické pohádce Zimní království. A tak už vědí, že sněženky jsou vlastně sněhové vločky, které chtěly zůstat na Zemi. Důležitější ale je, že si všechny několikrát zahrály na různé exotické hudební nástroje – shanti, dešťový buben, kalimbu, nejrůznější chřestidla, pentatonicky laděné zvonkohry, tibetské mísy, hudební zvířátka, drhla, bubínky atd.


PROGRAM NA LEDEN 2018

5. 1. 2018

Zimní pohádka – muzikoterapie (program je určen pro malé děti, nezúčastní se jej předškoláci). Uskuteční se ve třídě Berušek: 9:15 – Berušky a část dětí ze třídy Broučků, 10:15 – Zajíčci a Žabky

8. 1. 2018

Zimní pohádka – muzikoterapie (program je určen pro malé děti, nezúčastní se jej předškoláci). Uskuteční se ve třídě Zajíčků: 9:15 – Včelky, 10:15 – Motýlci a část dětí ze třídy Broučků


Mikuláš v MŠ

V úterý 5. prosince 2017 nás navštívil Mikuláš, andělé a mnoho čertů. Děti se na tento den velmi těšily a už týden předem odpočítávaly, kolikrát ještě budou spinkat, než Mikuláš přijde. Všechny si byly docela jisté, že byly hodné, avšak s příchodem čertů jejich malé dušičky sbíraly odvahu k tomu, aby se k nim přiblížily. Naštěstí na všechno dohlíželi hodní andělé, kteří neposedné čerty drželi v patřičné vzdálenosti. Všechno se tak obešlo skoro bez slziček a děti hrdě předváděly Mikulášovi básničky a písničky. Byly překvapeny, že Mikuláš ví o jejich prohřešcích a všechny slíbily, že se budou chovat pěkně ke svým kamarádům, že si budou uklízet hračky a že budou dělat svým rodičům radost, za což si vysloužily sladkou nadílku.

Fotogalerie z návštěvy Mikuláše a spol.


Program na prosinec 2017

5. 12. 2017   

Mikulášská nadílka

9. 12. 2017     

Slatinské Vánoce  – vystoupení dětí z MŠ ve 14:30

18. 12. 2017   

Vánoce (program EVVO, SEV Hlídka) – akce pro předškoláky ze tříd Motýlků, Zajíčků a Berušek; místo konání Špilberk. Odchod z MŠ v 8:20.

19. 12. 2017   

Vánoce (program EVVO, SEV Hlídka) – akce pro předškoláky ze tříd Žabiček, Včeliček, Broučků; místo konání Špilberk. Odchod z MŠ v 8:20.

19. 12. 2016   

Vánoční posezení s rodiči – začátek v 15:30 


Hvězdárna - „Vzhůru nohama“

V pondělí 20. 11. 2017 jsme se s dětmi vydali do Hvězdárny a planetária města Brna. Této akce se zúčastnila celá mateřská škola. Při naší návštěvě jsme se nejdříve dozvěděli, které hvězdy, souhvězdí a planety můžeme právě v tomto období vidět na noční obloze. Jsou to například Velká medvědice, Malá medvědice, Orion, Pegas, Venuše... Poté nás čekal animovaný příběh s názvem „Vzhůru nohama“ o holčičce, která chodila hlavou dolů. Během putování zvláštním světem jsme se seznámili se zvířaty žijícími ve vodě a na obloze, zjistili jsme, jak měsíc mění svou podobu (písmena C, D). A v neposlední řadě jaká jsou úskalí pouličního osvětlení.

Fotogalerie z návštěvy planetáriaPutování Afrikou

Byli jste někdy v Africe? Že ne? Tak to my, děti ze školky ano. A kolik jsme toho viděly a slyšely… Stačilo jen zavřít očka a nechat se unášet hudbou a zvuky afrických nástrojů, které nás zanesly přes šumící moře rovnou do Afriky. Velbloudi tam putovali Saharou, také jsme slyšely chřestýše a štíry. Dokonce jsme pomáhaly africkému šamanovi přivolat dešťový mrak … a opravdu se nám to povedlo. Z toho deště se radovali i sloni a zebry. Nejvíce se nám líbil zvuk papoušků, žab i opiček, které dováděly v tropickém deštném lese. Po této záživné cestě nás poutníkova píšťala přenesla zpět do školky. Byl to nádherný výlet, děkujeme.

Fotografie z putování


Program na listopad 2017

1. 11. 2017                           

Putování Afrikou – muzikoterapie (E. Sedláková)

Uskuteční se ve třídě Zajíčků:

9:00 – Zajíčci,  10:00 – Včelky, 11:00 – Broučci

2. 11. 2017                           

Putování Afrikou – muzikoterapie (E. Sedláková)

Uskuteční se v 9:00 ve třídě Motýlků a v 10:30 ve třídě Berušek

8. 11. 2017   

Tvoření ve Fantázii  (v 9:00 Včeličky; v 10:30 Broučci)

9. 11. 2017   

Tvoření ve Fantázii  (v 9:00 Zajíčci; v 10:30 Motýlci)

15. 11. 2017                       

Tvoření ve Fantázii  (v 9:00 Berušky; v 10:30 Žabky a děti, které se v předcházejících termínech nemohly tvoření zúčastnit)

20. 11. 2017            

Vzhůru nohama – Hvězdárna a planetárium Brno

28. 11. 2017                        

Vánoční fotografování dětí

začátek cca v 8:00 ve třídě Zajíčků


DÝŇOVÉ ODPOLEDNE

Dýně volající „Hokaidóóóóó“ pozvala děti a rodiče v úterý 24. 10. 2017 na podzimní dýňové odpoledne ve školce. Ve svých třídách si rodiče spolu s dětmi vytvořili podle své fantazie dýňové strašáky nebo lucerničky. Během dlabání děti zjišťovaly, jak dýně vypadá a jaká je uvnitř, že má semínka a vaří se z ní polévka nebo jiné dobroty. Rodiče i děti zapojili svoji fantazii a vytvořili opravnu krásná díla, vyřezávaná nebo ozdobená různými přírodninami. „Dýňáčci“ nám tak zpříjemní podzimní dny a vyzdobí nám prostory ve školce nebo doma. Děkujeme za příjemné odpoledne!

Fotogalerie z akce


O SMOLÍČKOVI

"Domluva a dané slovo platí, odjakživa platí, lidé zlatí..."

17. 10. 2017 touto písničkou představili hudebníci Dáša, Jarka a Honza z divadla Musica Animae pohádku O Smolíčkovi. Smolíček nedodržel slib, který dal jelenovi, a pustil do chaloupky v lese Jeskyňku. Ta ho odnesla do hlubokého lesa, a jak známo, nebýt zachránce jelena, zle by to s ním dopadlo. Jelenovi slíbil, že už to nikdy neudělá, a dané slovo už nikdy neporušil. Přestože se Jeskyňky některé děti trošičku bály, hudební pohádka se jim moc líbila. Aktivně vstupovaly do děje a společně jsme si tak ve školce užili pěkné představení.


Kaštánek, drak a Duběnka – environmentální edukační program SEV Hlídka

Princ Kaštánek má velkou starost. Jeho princeznu Duběnku mu odnesl drak Bouřlivák. Když se to naše děti dověděly, Tobiášek a Anička navrhli, že princi pomůžeme princeznu najít a draka zahnat. Drak Kaštánkovi zanechal dopis: "... musíš mi dokázat, že umíš používat svoje smysly a rozum. A že jsi chytřejší než já. Pak ti princeznu vrátím..." Děti souhlasily, že Kaštánkovi pomůžou. Splnily všechny úkoly, Duběnku osvobodily a drakovi tak dokázaly, že nejen Kaštánek, ale i ony používají své smysly a rozum.

Princezna byla ráda, že je zase volná (bylo jí po Kaštánkovi tuze smutno) a pozvala nás na pravou podzimní svatební hostinu. Další návštěva Střediska ekologické výchova Hlídka čeká naše předškoláky v prosinci.

Fotogalerie z programu


Program na říjen 2017

9. 10. 2017

SEV Hlídka: environmentální program „Jak si Kaštánek zasloužil princeznu Duběnku“, akce se zúčastní předškoláci z Broučků, Včeliček a Berušek místo konání: Špilberk, odchod z MŠ v 8:00.

10. 10. 2017

SEV Hlídka: environmentální program „Jak si Kaštánek zasloužil princeznu Duběnku“, akce se zúčastní předškoláci z Motýlků, Žabek a Zajíčků, místo konání: Špilberk, odchod z MŠ v 8:00.

17. 10. 2017

Musica Animae: hudební pohádka „O Smolíčkovi“, (v MŠ):

9:15     Zajíčci, Žabky, Motýlci

10:15   Včelky, Berušky, Broučci

24. 10. 2017

Dýňové dílničky pro rodiče s dětmi, začínáme v 15:30.


O kocourovi v botách

Dne 26. 9. 2017 k nám do školky zavítal kocour. Nebyl to kocour ledajaký, patřil mládenci, který na rozdíl od svých bratrů nezdědil mlýn ani pole, ale právě kocoura. Kocourek se rozhodl, že dopomůže svému pánu ke štěstí. Obstaral si boty a pytel a vydal se na lov. Jenže ouha, u lesa narazil na spoustu odpadků. Děti kocourovi pomáhaly odpadky sbírat a třídit. Poznali jsme, že třídění druhotných surovin je pro děti samozřejmostí. Děkujeme za to Vám, rodičům.

Fotogalerie


Loutkové divadlo Narcis

V pátek 22. září za našimi dětmi a žáky školy přijelo Loutkové divadlo Narcis, divadlo s dlouholetou tradicí ve svém oboru – loutkoherectví. Neviděli jsme pohádku, ale veselý hudební program, ve kterém děti viděly, co všechno loutky dovedou. Také bylo co k poslouchání, protože na hudbu loutky hrály na různé hudební nástroje, zpívaly a dělaly různé veselé a akrobatické kousky. Děti byly nadšené, když tyto velké loutky – marionety vystupovaly a chodily přímo před nimi. Dobře tak viděly, jak se loutky chovají a pohybují. Loutkoherci nakonec vybrali některé děti, které si samy vyzkoušely, jak se loutky ovládají – třeba klavírista nebo paní zpěvačka. Potěšili nás, pobavili a moc jim za to děkujeme!

Fotky z představení


Africká pohádka

V daleké Africe žila maminka Bavana a její malý syn Bumty. Bumty rád bubnoval na svůj bubínek a předával si bubnováním i zprávy se svými kamarády Tongou a Mumbou. Maminka vařívala pravé africké jídlo fufu, které chutná jako naše krupicová kaše.

Jednoho dne zmizela voda z řeky. Převalila se přes diváky a byla pryč. Vzala s sebou i bubínek. Bumty se jej vydal hledat... Našel. I řeku. Pod kořeny velkého baobabu všechno schoval tlustý had. Bumty hada bubnováním odehnal a diváci mu vydatně pomáhali dupáním, tleskáním a ječením.

Děti tvrdí, že se jim v Africe líbilo a nejraději by se už začaly balit na zimní výpravu do Grónska. Ale musí počkat až do ledna, až k nám „Pohádkové divadlo“ zase přijede.

Fotogalerie z představení


Program na září 2017

22. 9. 2017

LOUTKOVÉ DIVADLO NARCIS, Praha (tělocvična ZŠ) - 9:00 celá MŠ

18. 9. 2017     

AFRICKÁ POHÁDKA (v MŠ) - 9:15 Zajíčci, Žabky, Motýlci, 10:15 Včelky, Berušky, Broučci

26. 9. 2017    

KOCOUR V BOTÁCH (v MŠ)

tematické dílny EVVO – třídění odpadu - 9:15 Včelky, Berušky, Broučci, 10:15 Zajíčci, Žabky, Motýlci


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 

Vážení rodiče,

v úterý 12. 9. 2017 v 16:00 se konají třídní schůzky v jednotlivých třídách MŠ. Prosíme, přijďte bez dětí.


Co děti potřebují do MŠ:

 • * přezuvky
 • * oblečení do třídy:
 •       o tepláky, tričko, sukni, šaty
 • * náhradní oblečení:
 •       o spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky
 • * oblečení na pobyt venku (dle počasí):
 •       o tepláky, punčocháče, oteplovačky, krátké kalhoty …
 •       o tričko s krátkým /dlouhým rukávem
 •       o mikinka, svetr, bunda
 •       o boty na suchý zip
 •       o pokrývka hlavy (kšiltovka, čepice)
 •       o holínky a pláštěnka
 • * pyžamo
 • * zubní pastu, kartáček na zuby, kelímek
 • * hrníček na pití (porcelánový)
 • * 3 průkazové fotografie
 • * pákový šanon a euroobaly A4

VŠE PODEPSANÉ!!!


Archiv událostí v MŠ 2016/2017

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mini kalendář

poslední mesíc únor 2018 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28