Edison

AIESEC EDISON

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy jeden týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

2016/2017

Letos jsme ve škole přivítali šestici studentů, a to Manuela z Mexika, Yasmine z Maroka, Otara z Gruzie, Yuniar z Indonésie, Mohhameda z Jordánska a Emelu z Bosny a Hercegoviny. U nás na škole jim říkáme edisoni. Každý z nich našel základnu v některé ze tříd II. stupně, kde jej postupně navštěvovali jednotlivé třídy na jedno- nebo dvouhodinový program, kdy jim edison představil svoji rodnou zemi. Uprostřed týdne vyrazili edisoni spolu s žáky 9. ročníku na hrad Pernštejn. O průběhu týdne se můžete dozvědět více ze školní fotogalerie a galerii MŠ, loučení s edisony je obrazově zaznamenáno zde.

poslední mesíc srpen 2018 příští mesíc
week 31 1 2 3 4 5