Adopce na dálku

ADOPCE NA DÁLKU

Arcidiecézní charita Praha založila projekt ADOPCE NA DÁLKU® v roce 1993. Od té doby prostřednictvím dárců z České republiky umožňuje vybraným dětem získat vzdělání přímo v jejich přirozeném kulturním prostředí a tím, společně s dalšími rozvojovými projekty, zároveň podporuje rozvoj celé komunity. Výhodou je vysoká efektivita, transparentnost a trvalost výsledků tohoto způsobu rozvojové spolupráce.

V současné době projekt Rozvojového střediska ADCH Praha - Adopce na dálku® pomáhá prostřednictvím dárců více než 17.000 dětem v Indii, Ugandě, DR Kongo, Zambii, Thajsku, Bělorusku, Litvě a Kazachstánu. Jedná se o děti z nejchudších rodin, které z finančních důvodů dříve nemohly chodit do školy a nebo by školu ze stejných důvodů musely předčasně opustit.

Za roční částku 4.900/6.000 Kč (Indie), 7.000 Kč (Uganda a DR Kongo), 8.000 Kč (Zambie), 5.500/7.000 Kč (Thajsko) a 6.900 Kč (Bělorusko) získá dítě školné, školní pomůcky, uniformu a základní zdravotní péči. 20 % příspěvku podporuje prostřednictvím menších i větších projektů rozvoj komunity, ve které dítě žije (např. kurzy alfabetizace pro rodiče/opatrovníky dětí, rekonstrukce škol a další).

Dítě píše svému dárci 2 dopisy ročně, partnerská organizace posílá jednou ročně školní vysvědčení s aktuální fotografií dítěte.

Podporovat dítě může nejen jednotlivec, ale i rodina, skupina přátel, třída, farnost, škola nebo firma.

Žáci a zaměstnanci naší školy každoročně pomáhají dvěma dětem z Indie – Joelovi a Depice.

Adoptované děti

Jméno, příjmení:         P. Joel Kiran

Datum narození:         19. 2. 1998

Zaměstnání otce:        hlídač

Zaměstnání matky:     uklízečka ve škole

Joel je velmi šikovný chlapec. V prospěchu je nejlepší ve třídě. Rád chodí do školy a rád se učí. Chtěl by se stát pastorem. Mezi jeho koníčky patří kriket a kho-kho, rád se dívá na televizi u své babičky.

Jméno, příjmení:         Deepika Achary

Datum narození:         11. 10. 1994

Zaměstnání otce:        tesař

Zaměstnání matky:     roluje tabák

Deepika ukončila základní školu a pokračuje na střední. Ráda by se stala učitelkou. Její školní výsledky jsou průměrné a tak chodí na doučování. Je velice pilná a doma pomáhá své matce s domácími pracemi.  Ráda běhá.

Naše podpora Deepiky skončila v roce 2014, kdy ukončila vzdělávání. Jsme rádi, že jsme ji mohli pomáhat.

poslední mesíc duben 2018 příští mesíc